Ar turėsime Šilutėje „Metų mokytoją“?

Šilutės savivaldybės tarybos politikai svarsto sprendimo projektą įsteigti rajone „Metų mokytojo“ nominaciją.

Geriausi krašto mokytojai pagerbiami kasmet, minint Mokytojo dieną, tačiau dabar siūloma dar ir įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją.

Jeigu politikai pritars, kasmet rudenį, Tarptautinės mokytojų dienos proga būtų skelbiamas Šilutės rajono „Metų mokytojas“, kuriam būtų įteikta atminimo dovana, mero padėkos raštas ir 1000 Eur premija.

Tačiau birželio mėnesį tokia nominacija galimai dar nebus įsteigta, nes kai kuriuose komitetuose kilo diskusija, kad reikėtų tobulinti atrankos tokiai nominacijai taisykles, o ir apdovanojimo suma – 1000 eurų kai kuriems politikams pasirodė per menka.

Kasmet rinktume po 1 mokytoją

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Jovita Jankauskienė, pristatydama siūlomą naują nominaciją teigė, kad iki šiol savivaldybėje būdavo pagerbiamas tik geriausias rajono socialinis darbuotojas, taip pat skiriamos dvi premijos: „Lietuvininkų vilties“ bei „Sidabrinės nendrės“.

Metų mokytojo vardui suteikti pasiūlymus teiktų Švietimo įstaigų vadovai, kuriems pritartų įstaigos taryba.

Premijos nuostatuose nurodyta, kad premija galėtų būti skiriama pedagogams ir kitiems švietimo srities specialistams už profesionalumą ir nuopelnus praktinėje pedagoginėje veikloje, ugdytinių pasiekimus, nuolatinį asmeninį tobulėjimą ir gerosios darbo patirties sklaidą, aktyvią pilietinę poziciją vietos bendruomenės gyvenime ir t. t. Būtų vertinama pastarųjų dviejų metų veikla, kasmet būtų renkamas tik vienas „Metų mokytojas“.

Savivaldybės mero potvarkiu sudaroma komisija iš 7 pateiktų pasiūlymų išrinktų „Metų mokytoją“, komisija tai turėtų padaryti iki kiekvienų metų rugsėjo 28 d. „Metų mokytojo” vardas būtų suteikiamas įteikiant Savivaldybės atminimo dovaną, mero padėkos raštą ir premiją kiekvienų metų spalio mėnesį, minint Tarptautinę mokytojų dieną.

Siūlo daugiau siūlytojų ir didesnę premiją

Išklausęs tokį pasiūlymą opozicijos atstovas, liberalsąjūdietis pedagogas Algirdas Gečas sakė, kad labai džiaugtųsi, jei tokia nominacija pagaliau atsirastų. Tačiau jo manymu, „Metų mokytojui“ numatyta suma – 1000 eurų yra tikrai per maža, ji turėtų būti didinama bent kelis kartus.

Be to, A. Gečas mano, jog galimybę siūlyti kandidatus tokiai nominacijai vertėtų suteikti kur kas platesniam rajono gyventojų ratui, tik švietimo įstaigos vadovai su taryba yra tikrai per siauras siūlytojų ratas. Pasak A. Gečo, šiuo metu aktyviai veikia jaunimo organizacijos, gali būti sudaromi mokyklų tėvų forumai, kurie taip pat galėtų siūlyti kandidatus.

A. Gečui pritarė ir opozicijos atstovė, konservatorė Sandra Tamašauskienė. Ji taip pat mano, kad 1000 eurų yra per menka premija. Juolab žinant, jog karantino laikotarpiu daugeliui pedagogų teko papildomi krūviai, tad jiems irgi galėtų būti skiriamos panašios sumos kompensacijos.

Sprendimo projekto pristatytojos paklausta, ar jai pačiai patiktų tokio dydžio „Metų mokytojo“ premija. J. Jankauskienė nedvejodama atsakė, kad jai tokia premija patiktų.

Laisvės ir teisingumo atstovė Alina Urbonienė mano, kad oficialių premijos siūlytojų pakanka, nes jaunimo organizacijos ar tėvų forumai savo pasiūlymus gali pateikti švietimo įstaigoms. Juolab, kad švietimo įstaigų vadovai gali pateikti ir po kelis kandidatus.

Diskusiją užbaigė A. Gečas, kuris sakė, jog nieko neatsitiks, jei nominacija bus įsteigta po mėnesio – liepos mėnesio posėdyje.

Tokiam pasiūlymui pritarė visi Socialinių reikalų komiteto nariai. Tad liepos mėnesio posėdyje žadama patvirtinti jau pakoreguotomis nuostatomis „Metų mokytojo“ nominaciją.

Komercijos direktorius, korespondentas