Ar visada „Šilutės“ sirgaliai yra „šeštasis žaidėjas“?..

 

dziaugys 1„Šilutės“ ekipa praeitą savaitę patyrė dvi nesėkmes. Į svečius atvykus „Palangos Kuršiams“ jiems nusileido 76:94, o išvykoje mūsiškiams nepavyko susitvarkyti ir su Šakių „Vyčio“ krepšininkais, kurie laimėjo 98:87. Dabar Laimono Eglinsko vadovaujama komanda turi tiek pat pralaimėjimų ir tiek pat pergalių – po 16.

Sirgaliai ne visada padeda

Prieš kiekvienas rungtynes „Šilutės“ komandos sirgaliai pakyla iš savo vietų iki kol mūsų komanda pelnys pirmuosius taškus. Gražus ritualas, gražus savo miesto komandos palaikymas. Gaila tik, kad ne visus sirgalius galima pavadinti „šeštuoju“ komandos žaidėju… Jei komandai nesiseka, dažniausiai kaltinami teisėjai. Žinoma yra visokių teisėjų, kurių švilpukai gal kartais ir „paklysta“, bet kokią teisę sirgalius turi įžeidinėti teisėją?.. O varžybų metu neretai tenka girdėti komentarų net apie teisėjų išvaizdą (nosį, kojas ir t.t.), necenzūrinių žodžių… Sėdėti tokioje tribūnoje nemalonu ir nejauku ir kitiems sirgaliams. O kai dar išgirsti, kaip „Šilutės“ sirgalius negražiai išvadina savo komandos žaidėją, jei šis prametė antrą metimą iš eilės, taip ir norisi sušukti: „Eik į aikštelę ir parodyk ką sugebi…“

Svečius išlydėjome su pergale

Šilutės ekipa savo namų aikštėje varžybų su „Kuršiais“ pirmą kėlinį užbaigė vos 2 taškų skirtumu 18:16. Antrame kėlinyje aukštesnę pavarą pavyko įjungti svečiams, jie spurtavo 0:12, o tai leido ženkliai išsiveržus į priekį užbaigti du kėlinius 34:9.

Po ilgosios pertraukos palangiškiai tęsė pradėtą darbą, toliau rezultatyviai rinko taškus, ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę 76:94.

Mykolas Dieninis sumušė karjeros rezultatyvumo rekordą, dar vieną pergalę NKL įsirašė ir „Kuršių“ (20-11) klubas, kuris susitvarkė su „Šilute“ (16-15).

Mūsiškiams tądien negalėjo padėti pagrindinis įžaidėjas Byronas Sanfordas, kuris gydosi traumą.

Rezultatyviausi buvo: Evaldas Džiaugys 22 (5/18 dvit., 12 atk. kam.), Jeffery Perkinsas 19 (2/9 trit., 8 atk. kam.), Mantas Šerkšnas 9.

„Vytis“ palaužė „Šilutę“

Šių komandų susitikimu netrūko gražių epizodų. Tiek mūsiškis Jeffery Perkinsas įdėjo į varžovų krepšį, tiek varžovų aukštaūgis Aurelijus Pukelis (buvęs „Šilutės“ žaidėjas) įkrovė kamuolį iš viršaus. Kaip ten bebūtų, nevyko „oro karalių“ konkursas, tad komandos turėjo stengtis, kuo daugiau pelnyti taškų. Tądien tai geriau sekėsi Šakių žaidėjams. Nors po dviejų kėlinių, komandų dar neskyrė ženkli persvara (51:43), 8 taškais pirmavo šeimininkai. Po ilgosios pertraukos „Vytis“ savo persvarą pradėjo dar labiau didinti, ir sužaidę atkarpą 12:2 varžovai įgijo dviženklę persvarą (73:60).

Šakiškiai pradėtą darbą užbaigė IV kėlinyje, kai 3 žaidėjai per minutę pelnė po du taškus, P. Beliavičius įkrovė iš viršaus, ir jau ketvirčio viduryje „Vytis“ nutolo nepavejamai – 87:69.

Susitikimui baigiantis „Šilutė“ dar sugebėjo surengti atsakomąjį spurtą, bet tai varžovams didelio pavojaus nekėlė. Po finalinės sirenos pergalę šventė šeimininkai – 98:87.

„Šilutė“: E. Džiaugys 18 (10 atk. kam.), M. Šerkšnas 14 (8 atk. kam.), Paulius Poška 12 (5/7 metimų), Aidienas Howardas ir Andrius Gaidys po 11.