Artėja kitokios Kalėdos: eglutės įžiebimas ekrane, šviesų instaliacijos, edukacijos iš namų

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet įprastos Kalėdų eglės įžiebimo šventės Šilutėje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, nebus. Visgi miestas stebins kalėdinę nuotaiką kuriančiomis naujovėmis.

Aikštėje prie Kultūros ir pramogų centro nušvitusia egle grožėtis šilutiškiai bus kviečiami ateiti nedideliais būreliais. Nufilmuota eglės įžiebimo akimirka gruodžio 11 dieną bus rodoma lauko ekrane.

Šiemet šalia H. Šojaus dvaro išvysime tradicinę, tačiau ir kitokią saldainiais papuoštų eglaičių alėją.

Veiks ir Kalėdų senelio paštas, kuriuo saugiai bus galima išsiųsti laiškus.

Prieš pat Kalėdas šventinę nuotaiką H. Šojaus parke kurs šviesų instaliacijos, dekoracijos prie kurių bus galima nusifotografuoti. Šilutiškiai bus kviečiami puošti ne tik parduotuvių, įstaigų vitrinas, bet ir savo namų langus. Vyks daug nuotolinių edukacijų, o Kalėdas bus siūloma švęsti kartu, bet atskirai…

Įžiebimo momentas – ekrane

Jau daug metų buvome įpratę, kad Kalėdų eglės įžiebimo dieną, nuo pat ryto, mieste vykdavo amatininkų mugė. Šventinis renginys prasidėdavo teatralizuotai, sveikinimo kalbas sakydavo miesto vadovai, koncertuodavo Šilutės jaunimo kolektyvai. Galiausiai visi renginio dalyviai – šimtai žmonių – skaičiuodavo nuo 10 iki 1 ir eglė, kaip ir pagrindinė miesto gatvė nušvisdavo.

Šiemet, dėl visiems suprantamų priežasčių, tokio renginio nebus. Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pasakojo, kad eglė į Šilutę atkeliaus ir bus pastatyta įprastoje vietoje prie Kultūros ir pramogų centro. Dabar sparčiai vyksta aikštės tvarkymo darbai.

Gruodžio 11 dieną šilutiškiai bus kviečiami „Youtube“ kanale žiūrėti Kalėdų senelio sveikinimą, nufilmuotą Eglės įžiebimo momentą. Jeigu oro sąlygos leis, nebus per šalta, minėtą dieną šalia eglės stovės lauko ekranas, skambės muzika. Lauko ekrane planuojami rodyti ir įrašai iš ankstesnių eglės įžiebimo švenčių, koncertai.

„Atėję pasižiūrėti eglutės šilutiškiai galės pavieniui po keletą minučių stabtelėti prie ekrano“, – sakė J. Pancerova.

Džiugins šviesų instaliacijos ir dekoracijos

Prieš pat Kalėdas, maždaug nuo gruodžio 23 dienos, H. Šojaus parke atsiras šviesų instaliacijos. Taip pat bus pastatyta keletas dekoracijų ir apšviestų konstrukcijų, prie kurių šilutiškiai galės nusifotografuoti. Parke skambės muzika, bus galima su šeimomis pasivaikščioti.

Šviesų instaliacijos parke turėtų veikti iki sausio 1-osios, J. Pancerova tikisi, kad oras nesutrukdys įgyvendinti šiuos planus.

Šių metų šventės tema „Baltos Kalėdos mano lange“, taigi KPC kvies įstaigas, miestiečius puošti savo namų langus, juos fotografuoti ir dalyvauti konkurse. Nuotraukos bus keliamos į feisbuką, o gražiausio lango savininkui bus padovanota saldi dovana (daugiau informacijos apie konkursą jau greitai).

Šilutiškiams bus pasiūlyta ir daugiau veiklų namuose, edukacinių pamokėlių.

„Kalėdos, atliepiant šių metų situaciją, bus kartu, bet ir atskirai. Kartu puošime langus, bet atskirai kiekvienas savo, kartu grožėsimės eglute, bet ateisime kiekvienas atskirai“, – šių metų šventę taikliai apibūdino KPC direktorė.

Bus ir vitrinų konkursas

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sako, kad ir šiemet Šilutės miestą papuoš eglė, kurią dovanos miesto gyventojai. Padovanoti eglę jau pasisiūlė dviejų sodybų šeimininkai, tad seniūnijai teks išrinkti vieną iš jų.

Eglė šalia KPC pastato atkeliaus gruodžio pradžioje, o galutinai papuošta bus gruodžio 11 dieną. Šiemet ji nušvis tokiomis pat puošmenomis, kaip ir pernai, pasak seniūno, bus nupirkta ir šiek tiek naujų papuošimų.

Įdomu, kad šiemet bus papuoštas ir Šeimų skveras Lietuvininkų gatvėje, kuris oficialiai buvo atidarytas šią vasarą. Kaip jau įprasta, nušvis ir kitame miesto gale esantis fontanas.

R. Steponkus visas įstaigas, parduotuves kviečia puoštis ir dalyvauti Kalėdinių vitrinų konkurse.

Gražiausią Šilutės vitriną rinks komisija, o jos savininkas bus apdovanotas seniūno įsteigtu prizu.

Kviečia į virtualias edukacijas

Šilutės muziejus Kalėdų laukti kviečia dalyvaujant virtualiose edukacijose – eglučių žaisliukų gamybos, advento vainikų pynimo, meduolių dekoravimo ir stalo puošybos. Kiekvienas užsiėmimas turi savo datą, tačiau prisijungti ir pažiūrėti bus galima ir vėliau, iki Naujųjų metų.

„Žmonėms rodysime, kaip vainikus nusipinti, stalą pasipuošti, sausainius padekoruoti. Patarimai, kiekvienam pravers“, – kviečia H. Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė. Daugiau informacijos – Šilutės muziejaus svetainėje arba feisbuko paskyroje.

Muziejaus kolektyvas gyventojus kviečia puošti tradicinę kalėdinių eglučių alėją šalia H. Šojaus dvaro. Šiemet alėja išsidėstys kitaip, ji bus matoma tiek pravažiuojant, tiek praeinant, nebūtinai reikės po ją vaikščioti norint pasigrožėti. Alėja švies, trauks žvilgsnį.

Saldainiais puošti eglutes jau registruojasi darželių ir mokyklų bendruomenės, tačiau dar trūksta įmonių atstovų, šeimų. Registruotis galima iki gruodžio pradžios, o eglučių puošyba startuos nuo 8 dienos, ir truks keturias dienos. Šalia dvaro stovės ir Kalėdų senelio pašto namelis, kuriame bus saugiai galima palikti laiškus jam.

I. Skablauskaitė žada dar vieną įdomų dalyką. Šilutės muziejus įgyvendina projektą, kurio metu filmuota medžiaga, animacija atgaivina senuosius miesto pastatus. Gruodžio 18 d. prie muziejaus bus pastatytas ekranas, kuriame bus rodomi projekto pristatomieji filmukai. Tad visi norintys galės paklaidžioti po senąsias įžymiąsias Šilutės vietas.