Artėjant rugsėjo 1-ąjai skaičiuojame mokinius

rugsejo-1Naujų mokslo metų tendencija nesikeičia: mažėja moksleivių

Viščiukus skaičiuoja rudenį, mokinius, jų klases ir mokytojus – irgi. Kiekvienas rugsėjis turi ir savo blogąją žinią – tą, kad smarkiai mažėja mokinių. Nėra abejonių, kad tokią žinią atneš ir šiemetinė rugsėjo 1-oji.

Tokios išvados peršasi domintis ateinančių mokslo metų tendencijomis.  Apie naujoves pasakoja Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Prieš rugsėjį – kasmetė nežinia

Jau kelis pastaruosius mokslo metus rajonas pradeda liūdna žinia – mažėja moksleivių. Pernai į klases jų atėjo 452 mažiau nei užpernai. Šiemet liepą rajono Taryba patvirtino numatomą klasių komplektų skaičių – 308. Tai yra devyniais komplektais mažiau, nei buvo pernai.

6012 būsimųjų savo mokinių tuo metu buvo suskaičiavę mokyklų vadovai. Tai būtų 155 moksleiviais ir priešmokyklinių grupių ugdytiniais mažiau, negu buvo pernai.

Tačiau kol kas niekas negali pasakyti, kiek vaikų iš tikrųjų rugsėjo 1-ąją pravers klasių duris, nes rugsėjis, anot B.Tekorienės, visada įneša savo korekcijas ir jos būna į mažesniąją pusę.

„Nežinia nerimą kelia kiekvienais metais artėjant rugsėjui, o tikrąją padėtį parodo tik rugsėjo 2-oji“, – sako B.Tekorienė.

Mokyklos pasitiks kvepiančios dažais

Mūsų mokyklose nėra didelio jokių specialybių pedagogų trūkumo. Darbo kasmet mažėja pradinių klasių mokytojams, sunkiai jo randa kūno kultūros mokytojai, socialiniai pedagogai, užtat trūksta mokyklose dirbančių psichologų.

B.Tekorienė patvirtina, kad mokyklose dar yra ir nemažai dirbančių pensininkų, tačiau kol jie nori ir pajėgia dirbti, pretenzijų jiems nereiškiama.

Visos rajono ugdymo įstaigos dalyvavo Darbo biržos Viešųjų darbų programoje, įdarbino viešuosius darbus dirbančius žmones ir gavo po keletą tūkstančių litų remontams. Pavyzdžiui, „Žvaigždutės“ vaikų darželiui skirta 9100 litų. Usėnų pagrindinė gavo 7900 litų, tiek pat – ir Pamario pagrindinė mokykla. O Žemaičių Naumiesčio gimnazija išsivertė su 2500 litų.

Kaip ir kasmet, mokyklas rėmė įvairūs rėmėjai, tėvai, tad galimybę bent minimaliai paremontuoti patalpas turėjo visos. Tvarkėsi taip, kad, anot B.Tekorienės, rugsėjo 1-ąją mokinius jos pasitiks kvepiančios dažais.

Remontai jau baigti visose mokyklose, tad šiemet nė vienos jų moksleiviams nebereikės mokslo metus pradėti klajojant po svetimas įstaigas.