Aštuonmetis pianistas iš Šilutės meistriškumo mokosi ir Paryžiuje

Pijus Pirogovas_konkurse

Per Žolinę Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko festivalio „Muzikinė Verdenė“ koncertas, kuriame skambėjo klasikinės muzikos žvaigždžių atliekami kūriniai. Prieš šį koncertą publiką sužavėjo jaunasis fortepijono klaviatūros magas šilutiškis Pijus Pirogovas.

Šilutės meno mokyklos 
auklėtiniui rugsėjį bus dar tik devyneri, tačiau jis skambina gerokai rimtesnius kūrinius, nei klausosi ar niūniuoja kiti jo bendraamžiai. Talentą su ilgomis kasdieninėmis repeticijomis, nuolatiniu darbu suderinantis Pijus nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, kur garsina ne tik mūsų krašto, bet ir Lietuvos vardą.

„Kai laimi kokį konkursą, jis žino, kad rezultatą pasiekė savo darbo dėka“, – sako Pijaus mama Neringa Jasudavičienė.

Talentą pastebėjo mokytoja

Rudenį Pijus eis į trečiąją Šilutės meno mokyklos fortepijono klasę. Muzikuoti jis pradėjo penkerių, dar lankydamas darželį. Pijaus mama pasakojo, kad nuo mažų dienų jis buvo labai artistiškas, muzikalus, kūrybingas.

Jo gabumus muzikai pastebėjo fortepijono mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė, o tai nutiko, Pijaus mamos žodžiais sakant, visai netyčia, kai į perklausą Meno mokykloje ji atvedė vyresnįjį sūnų. Tuomet vyresnįjį brolį atlydėjo ir Pijus.
Pijus Pirogovas_su_mokytoja_Liuda_Kasetiene„Mokytoja Liuda jį pamatė, pasičiupo už rankos ir nebepaleidžia lig šiol“, – šypsosi talentingo vaiko mama.
Galima sakyti, kad Šilutės meno mokykla tapo antraisiais Pijaus namais, nes jis ten praleidžia didžiąją savo laisvo laiko dalį.

Pijus kiekvieną dieną daug repetuoja. Per vasarą jis savarankiškai groja namuose ir dar 5 kartus per savaitę su mokytoja Liuda. Iš pradžių repeticijoms užtekdavo vienos pamokos laiko, tačiau dabar jos užtrunka ir tris, ir keturias valandas.

Į savo gyvenimą įsileidęs muziką, Pijus atrado dar vieną savo gabumą – kūrybą. Talentingas berniukas yra sukūręs ne vieną fortepijoninį kūrinį.

Berniuko mama pripažįsta, kad sūnus nelabai turi laisvalaikio – didžioji jo gyvenimo dalis skirta muzikai. Muzikuoti jam labai patinka, jis yra labai darbštus ir atsakingas mokinys, į repeticijas eina be atsikalbinėjimų.

Garsina Lietuvos vardą

Pijus dalyvauja įvairiuose muzikos projektuose, tobulinasi meistriškumo pamokose, nuolat dalyvauja konkursuose. Nuo 2016 m. rudens pradinukas yra priimtas į tarptautinį MICHEL SOGNY fondą „SOS TALENTS“ ir yra kviečiamas į meistriškumo pamokas Paryžiuje.

Dalyvaudamas regioniniuose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose Pijus garsina ne tik Šilutės krašto, bet ir Lietuvos vardą.

Konkursų, kuriuose dalyvavo Pijus, sąrašas – ilgas. Paskutinis labai rimtas ir sėkmingas konkursas įvyko Estijoje, kur Pijus tapo laureatu. Šiame tarptautiniame jaunųjų pianistų, violončelininkų ir smuikininkų konkurse mažasis šilutiškis grojo su styginiu orkestru. Be to, jis gavo specialųjį prizą kaip jauniausias dalyvis ir specialųjų prizą už romantinio kūrinio atlikimą.

„Visus prizus, kokius buvo įmanoma, susigriebė“, – džiaugiasi mama.

Birželį Pijus dalyvavo Palangos Gintaro muziejuje rengtame koncerte, kuriame buvo paminėtos lietuvių kompozitoriaus, pianisto, dirigento, pedagogo, profesoriaus Balio Dvariono 113 gimimo metinės.

Trečiadienį Pijus išvažiuoja į muzikos stovyklą Klaipėdoje, kur tris dienas vyks meistriškumo pamokos, koncertai, ekskursijos.
Pijus Pirogovas
Neringa pripažįsta, kad visos šios išvykos reikalauja daug laiko ir nemažai pinigų, nes visi konkursai turi nario mokestį, kainuoja ir kelionės, apgyvendinimas, papildomos pamokos.

Tačiau, kai Pijus nuvažiuoja į konkursus, jo talentas ir darbas iškart yra pastebimas. „Išeina toks pipiras, o groja 3-4 metais vyresnių mokinių kūrinius“, – sako mama.

Sužavėti komisijos nariai nepraleidžia progos prieiti prie mokytojos L.Kašėtienės ar Pijų atlydėjusio senelio Algimanto Daugėlos (jis dažniausiai anūką vežioja į konkursus) ir pagirti Pijaus talentą.

Leidinyje „7 meno dienos“ (7md.lt) buvo publikuotas Rasos Murauskaitės straipsnis, kur ji dalijasi įspūdžiais iš X tarptautinio Balio Dvarionio konkurso pianistų perklausų, įvykusių pernai:

„Net ir patys mažiausieji, A grupės atlikėjai, parodė šaunų muzikinį pasiruošimą. Abiejų turų metu sužavėjo pats jauniausias konkurso dalyvis – iš Šilutės meno mokyklos atvykęs aštuonmetis Pijus Pirogovas (mokytoja Liudmila Kašėtienė). Jis I turo perklausą pradėjo skambindamas ne tik nepaprastai tvarkingai, bet ir, savo amžiui, išties muzikaliai ir rafinuotai. II ture neabejotinai sužavėjo tai, jog viena atliktų pjesių buvo jo paties sukurta. Toks kūrybingumas rodo, jog šis vaikas muzika domisi ne todėl, kad tėvai ar mokytojai liepia, o todėl, kad jam pačiam įdomu“.