„Atėnės“ šokėjos baigė sėkmingą ir brandų sezoną

atenes sokejos_palangojePasibaigęs aktyvusis šokių sezonas buvo labai sėkmingas jau 22 metus skaičiuojančiam ir ant sėkmės bangos skriejančiam šokių klubui „Atėnė“.

Apie tai, kad ilgos repeticijos, aplankyti konkursai, festivaliai – visos sudėtos pastangos – atneš puikių rezultatų, bylojo ir praėjęs ruduo, kai, anot šokių trenerės Ingos Mikutytės, į klubą plūstelėjo didelis būrys įvairaus amžiaus vaikų, norinčių įsilieti į klubo šokėjų grupes. O jų šį sezoną buvo suformuota net šešios.

„Visada juodas darbas, kantrybė, tikslingai paaukotas laikas atneša gerų rezultatų. Nenuvylė jie mūsų ir šį pavasarį“, – sako trenerė Inga, vardindama „Atėnės“ šokėjų aplankytus konkursus ir parsivežus trofėjus.

Tradicijos ir nauja programa

Jau įprasta, kad pilna koja šokėjai pradeda dirbti vos prasidėjus mokslo metams – rudenį. Keturis mėnesius iki šv. Kalėdų jie intensyviai pluša, kurdami ir šlifuodami naująją šokių programą, su kuria pirmąkart tradiciškai scenoje startuoja per labdaros koncertą „Žiemos šokis“. Po šio koncerto, po Naujųjų metų, prasideda įvairių konkursų laikas.

Anot trenerės I.Mikutytės, šiemet „Atėnės“ šokėjų grupės dalyvavo penkiuose labai aukšto lygio konkursuose ir sulaukė puikių įvertinimų.atene strikses_visos

Pirmoji išvyka buvo vasario mėnesį į Panevėžį, kur vyko konkursas „Judesio piramidė“. Į šį konkursą kasmet savo naująją programą veža parodyti kelios klubo „Atėnė“ grupės. Džiaugdamasi sulaukta sėkme, trenerė Inga sakė, jog tąkart savo talentu labai pradžiugino mažieji (bet ne mažiausieji) šokėjai. Septynmečių „Vaikų“ grupė Panevėžyje savo amžiaus kategorijoje iškovojo I vietą. Vėliau, balandį, šie šokėjėliai sostinėje vykusiame taip pat tradiciniame konkurse „Ant stogo 2017“ buvo apdovanoti II vietos medaliais bei taure.

Konkurse „Ant stogo 2017“ II vietos diplomus ir taures taip pat pelnė dar dvi „Atėnės“ grupės: „Vaikai II“ ir „Paauglės“. o grupė „Striksės II“ tąkart nuskynė aukščiausius laurus – iškovojo I vietą.

Bene daugiausiai emocijų ir džiugių akimirkų gegužės pabaigoje atnešė tradicinis respublikinis sporto renginys – trijų dienų festivalis Palangoje „Sportas visiems“. Jo metu vyko konkursas „Džiaugsmo gimnastika“, kuriame dalyvavo penkios „Atėnės“ šokėjų grupės.

Varžydamiesi tarp 70 pasirodymų, kuriuos į pajūrį atvežė stipriausi šalies kolektyvai, šilutiškiai pateko į geriausių Lietuvos šokių klubų dešimtuką.

„Kiek atsimenu, per kelerius pastaruosius metus šiame festivalyje nėra buvę, kad į geriausiųjų dešimtuką patektų dvi to paties šokių kolektyvo grupės. „Atėnei“ – tai pirmas toks didelis laimėjimas šiame šokių konkurse“, – džiugesiu dėl sėkmės dalijosi trenerė Inga.

Konkurso „Džiaugsmo gimnastika“ komisija ant geriausiųjų pjedestalo pakvietė „Atėnės“ grupę „Vaikai“ (7 m. amžiaus), atlikusią šokį „Kai liekame vieni namie“, ir grupę „Striksės“ (16-19 metų amžiaus), atlikusią šokį „Aš“.

Dešimtuko komandos tradiciškai turėjo garbės šokti festivalio baigiamojoje uždarymo programoje, kuris šiemet praeivius džiugino Jūratės ir Kastyčio skvere, prie Palangos tilto.

Brandūs žingsniai į priekį 

atenes sokejos_mazosios1Trenerė I.Mikutytė sako, kad šiemet jau ketvirtus metus „Atėnė“ lavina ir pačių mažiausiųjų šokėjų grupę. Šiems mažyliams – 2,5-5 metai. Jie klube „Atėnė“ lanko „Pelytės Mini mokyklėlę“ ir mokosi bendravimo, dirbti komandoje, lavina savo laikyseną, koordinaciją, lankstumą, taip pat susipažįsta su įvairaus šokio stiliais, išmoksta pirmųjų šokio elementų.

Žinoma, ir šie vaikai savo jėgas sezono metu išbandė konkursuose bei džiugino tėvelius ne kartą šokdami Šilutės scenose. Pirmasis jų pasirodymas įvyko pernai gruodį minėtame labdaros koncerte „Žiemos šokis“.

Kalbėdama apie pasibaigusį sezoną, trenerė su pagarba vardijo brandžiausios šokėjų grupės – „Striksių“ – pasirodymus ir laimėjimus. Joms praėjęs sezonas buvo labai įtemptas. „Striksės“ ruošėsi ne tik festivaliams ir konkursams, bet dalyvavo ir buvo „Šilutės“ vyrų krepšinio komandos šokėjos Nacionalinės krepšinio lygos rungtynėse. Tad merginos kartu su krepšininkais dalyvavo daugybėje rungtynių Šilutėje, Klaipėdoje ir Marijampolėje – šoko pertraukėlių metu. Pasak trenerės Ingos, „Atėnės“ šokėjos „Šilutės“ komandą palaiko ir už ją serga visa širdimi, nes ji – mūsų miesto komanda.

Taip pat NKL čempionate, pusfinalio ir finalo varžybose merginos palaikė Klaipėdos „Nafta – Uni – Akvaservis“ krepšininkus. Jau antrus metus iš eilės pavasarį „Striksės“ kviečiamos šokti ir palaikyti Marijampolės moterų krepšinio klubą „Sūduva“. Šokėjos dalyvavo ir Vilkyčiuose surengtame Europos automobilių kroso čempionate.

Be šių jau tradicinių renginių, kurie neįsivaizduojami be Šilutės sporto klubo „Atėnė“ šokėjų grupės „Striksės“, merginos kviečiamos į įmonių ir įstaigų privačias šventes, įvairias sporto varžybas ir kitų miestų šventes.

„Ši mūsų vasara – kaip niekad darbinga, turime daug kvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose visoje Lietuvoje, taip pat laukia sporto stovyklos, kur merginos ir aš važiuojame tobulintis“, – džiaugiasi trenerė Inga.

Klubo praradimai

Metai bėga, ir šokių klubą, kaip ir kasmet, šį pavasarį paliko 5 vyriausios šokėjos – Gabija Leščinskaitė, Gabrielė Šreiberytė bei Emilija Šeputytė, Dovilė Kubaitytė, Eglė Griciūnaitė. Anot trenerės, penkios šokėjos – ryškus, tačiau neišvengiamas praradimas. Bet kartu praleistas ir į praeitį nuėjęs laikas nebuvo iššvaistytas veltui. Pašnekovė pasidžiaugė, kad lankydamos šokių klubą ir mokydamosi šokti, merginos suformavo savo asmenybes ir dabar gali sėkmingai dėlioti gyvenimą. Ne viena klubą palikusių šokėjų jau šio sezono metu sulaukė kvietimų šokti kituose klubuose.

„Džiaugiuosi, kad komandos kapitonė Dovilė yra pakviesta šokti į Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaidžiančios „Neptūno“ komandos palaikymo grupę, o Eglė – į „Žalgirio“ šokėjų komandą. Žinoma, tai nėra šimtaprocentinis patvirtinimas, kad merginos atstovaus geriausioms LKL šokėjų komandoms. Joms dar reikės nemažai padirbėti ir įrodyti, kad vertos ten šokti. Bet aš tikiu, kad jos pateks į komandas, ir galėsiu jas stebėti šokančias aikštelėje jau nebe kaip jų trenerė, o kaip žiūrovė“, – sako Inga.

Rudenį šokių klubas „Atėnė“ ruošiasi papildyti praretėjusias šokėjų gretas ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbs apie konkursą – atranką naujoms „Striksių“ komandos narėms.

O dabar – vasara. Dauguma šokėjų renkasi poilsį, išvykas į stovyklas. Trenerė I.Mikutytė pripažįsta, kad šis metas jai – taip pat gana intensyvus: reikia kurti naują programą atėjančiam šokių sezonui, vasaros pabaigoje laukia krepšinio šokėjų stovykla, kuri šiemet bus surengta kaimyninėje Latvijoje, Liepojoje.