Atidarytas didžiausias šalyje gyvūnų gydymo ir sveikatinimo kompleksas

Lietuvoje gyvenanti suomė Liisa Leitzinger per pastaruosius 6 metus naujus namus Suomijoje surado 1500 Lietuvos prieglaudose globojamų šunų. Matydama, kad gyvūnai turi daug sveikatos problemų, o sąlygų jiems padėti Lietuvoje nėra, ji su vyru ėmėsi analogų neturinčio projekto – šeimos lėšas investavo į unikalų reabilitacijos centrą Vilniuje, kuriame gyvūnai atsigauna po operacijų ir traumų.

Vienintelis šalyje gyvūnų reabilitacijos centras įsikūrė didžiausiame Lietuvoje gyvūnų gydymo komplekse Vilniuje. Čia po vienu stogu įsikūrė ir didžiausia Lietuvoje visą parą dirbanti gyvūnų ligoninė, ir daug kitų paslaugų augintiniams.

Komplekse įsikūrė visą parą veikianti didžiausia šalyje gyvūnų ligoninė su visą parą budinčiais vet. gydytojais ir stacionaro skyriumi, kurioje teikiamos visos gyvūnų gydymo paslaugos ne tik šunims ir katėms, bet ir egzotiškiems gyvūnams. Jau netrukus ligoninėje pradės veikti ir pirmasis Vilniuje gyvūnų kraujo bankas, leisiantis ir sostinėje atlikti gyvybes gelbstintį gyvūnų kraujo perpylimą.

Komplekse duris įsikūrė ir analogų mūsų šalyje neturintis gyvūnų reabilitacijos centras „Rubis“, kuriame įrengtas specialiai keturkojams skirtas baseinas ir vandens takelis – sergantiems, traumuotiems gyvūnams čia atliekamos hidroterapijos ir gydomosios procedūros lazeriu, po kurių šunys vėl pradeda vaikščioti. Centre dirba užsienyje išsilavinimą įgiję specialistai, nes Lietuvoje tokie specialistai dar neruošiami.

Čia veikia ir šunų viešbutis, dienos centras, kuriame augintinį galima palikti kelioms valandoms, treniruočių salė, į kurią šeimininkai atsiveda savo šunis energijai išlieti, teikiamos gyvūnų masažo, kirpyklos ir kt. paslaugos, organizuojami seminarai gyvūnų sveikatos temomis.

Vienas žymiausių Lietuvoje filantropų Marius Jakulis Jason ir jo žmona Liisa Leitzinger į unikalų gyvūnų gydymo kompleksą investavo apie 3 mln. eurų asmeninių lėšų. Pastatas, kuriame įsikūrė kompleksas, priklauso šeimos investiciniam fondui.

Atvykusi gyventi į Lietuvą L. Leitzinger įsitikino, kad gyvūnų priežiūros paslaugos čia menkai išplėtotos, ypač trūksta gyvybiškai svarbių gyvūnų reabilitacijos paslaugų. Moteris su tuo susidūrė, kai pradėjo globoti šeimininkų Lietuvoje apleistus šunis.

L. Leitzinger pastangomis šiuo metu kiekvieną mėnesį suomių šeimose apgyvendinama po 30 prieglaudų globojamų šunų iš Lietuvos.

Pasak moters, prieglaudų gyvūnai paprastai turi labai daug sveikatos problemų. Prieš kelionę į naujus namus Suomijoje L. Leitzinger bandydavo kiek įmanoma pataisyti gyvūnų sveikatą, ieškodama keturkojams reikalingo gydymo ir reabilitacijos paslaugų, keliaudavo su keturkojais po Lietuvą iš vienos vietos į kitą.

Lazdynų gyvūnų ligoninės pacientų TOP 3 – naminiai gyvūnai, kurių priimamajame sulaukiama daugiausiai: šunys – 58 proc., katės – 33 proc., egzotiniai gyvūnai (triušiai, jūrų kiaulytės, žiurkėnai ir kt.) – 9 proc.

Pagal BNS inf.