Atlikėjas V. Lacko pasidalino savo geros vyriškos sveikatos paslaptimi

85155104 1285822635138667_915485816879316992_n38 metų atlikėjas rusniškis Valdas Lacko yra žinomas ir Lietuvos sunkiosios atletikos pasaulyje. Kartu su taip pat dainuojančia žmona Vainora augindamas 13-metį sūnų ir 8-metę dukrą, jis gyvena muzikinį gyvenimą. Rūpindamasis savo sveikata Valdas nepamiršta įsiklausyti ne tik į žmonos patarimus, bet ir į gamtos dėsnius.

Savo geros sveikatos paslaptimi rusniškis pasidalino ir TV3 laidoje „Sveikatos medis“.

Lytinė sveikata susijusi su gyvensena

V. Lacko pasakojo, kad noras sveikai gyventi atėjo per iš Kinijos kilusio protėvio genus. Domėjimasis vaistiniais augalais iki šiol nesvetimas ir Valdo mamai.

Rusniškis džiaugiasi, kad mama vaikus kiek įmanoma stengėsi gydyti augaliniais preparatais, žolelėmis, arbatomis. Pasak atlikėjo, tai ne tik padėdavo pasveikti susirgus, bet ir užgrūdino, artėjant prie suaugusio žmogaus amžiaus.

„Aš kaip vyras ir žmogus, kuris atsakingas už savo kūną, sveikata rūpinuosi nuo mokyklos laikų, kai atėjau į aktyvų sportą. Jaučiu, kad ankstyvas rūpinimasis savo sveikata pasiteisino. Jaučiuosi gerai, tuo tarpu bendraamžiai jau skundžiasi stuburo, sausgyslių, raumenų problemomis“, – atviravo atlikėjas.

Statistika rodo, kad dauguma Lietuvos vyrų nežiūri į savo sveikatą taip rimtai, kaip moterys, Jie dažnai vengia gydytojų ir nekreipia dėmesio į signalizuojančius apie negalavimą simptomus.

LSMU ligoninės Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė, Lietuvos endokrinologų draugijos prezidentė, prof. med. m. dr. Birutė Žilaitienė, kalbėdama apie vyrų sveikatą išskiria tam tikrus amžiaus tarpsnius, kurių metu jie susiduria su skirtingomis problemomis.

Jaunesniame amžiuje dalis vyrų skundžiasi lytine disfunkcija, kuri būna dėl psichologinių ar fiziologinių priežasčių. Einant į vidurinį amžių atsiranda bėdų su reprodukcine sveikata – tai prostatos problemos. Šiame amžiuje didėja prostatos vėžio rizika. Dar vyresnio amžiaus vyrai susiduria su testosterono kiekio mažėjimu kraujyje.

Prof. B. Žilaitinė patikina, kad vyro lytinė funkcija yra tampriai susijusi su gyvensena ir su gretutiniais susirgimais. Bendra sveika mityba, normalus kalorijų kiekis, atitinkamas baltymų kiekis, vitaminų, mineralų kiekis atsiliepia sveiktai ir lytinei funkcijai. Sveikata, vaisingumas gali prastėti ir dėl žalingų įpročių, todėl vienareikšmiškai nerekomenduojama rūkyti.

Atlikėjas V. Lacko prisipažįsta, kad rūkymo atsisakė pieš 13 metų, sulaukęs pirmagimio. Kalbėdamas apie dabartinį gyvenimą jis sakė, kad stengiasi neskriausti savo kūno, nors būna visko. „Aš praeityje turėjau žalingą įprotį, rūkiau. Kartais su žmona, ypatingomis progomis, pakeliame vyno taures“, – prisipažino Valdas.

Rūpintis sveikata padeda žmona

Nuo senovės žinoma, kad vyro sveikatai naudinga ne viena augalinės kilmės medžiaga. Pavyzdžiui afrikinė slyva padeda palaikyti prostatos sveikatą, peruvinė pipirinė palaiko normalią fizinę, psichinę ir seksualinę vertę. Dėmesio vertas Sibiro ženšenis, kuris gali padėti atlaikyti stresus.

Daugeliui žinoma, kad priversti vyrą labiau rūpintis savo sveikata reikalinga ir moters parama. Moters vaidmuo vyro gyvenime labai didelis. Mamos, žmonos pasirūpina, kad vyras ateitų iki gydytojo, pasitikrintų ir problemos būtų sprendžiamos.

Valdas prisipažino, kad jų šeimoje žmona yra tas žmogus, kuris rūpinasi jo, kaip vyro ir tėčio, ir vaikų sveikata. Ji yra kelrodė žvaigždė, primena, kada reikia išgerti maisto papildus.

„Scenoje turi būti žvalus, žydintis, scena apnuogina ir vyrą, ir moterį. Žiūrovų neapgausi: jeigu žvilgsnis bus pavargęs, klausytojas galvos, kad kažkas negerai, kažko trūksta“, – sakė Valdas. Jis naudoja maisto papildus, kurių dėka, anot jo, gamtoje esančių mikroelementų organizmas gali gauti per trumpesnį laiką.