Atrasti Lietuvos pilis ir dvarus kviečia naujas projektas

Lietuvos pilys ir dvarai vėl atveria duris, parkų vartus ir kviečia leistis į paslaptingą kelionę.

Projektas vyks ir jame sudalyvauti norintys lankytojai bus laukiami iki 2023 m. spalio 30 d. Atvykti ir atrakinti istorinio kultūros paveldo objektų duris kvies pilys ir dvarai visoje Lietuvoje. Aplankyti galima ir atstatytus, vėl atgijusius, dažnai kultūros ir tradicijų puoselėjimo veiklų pilnus istorinius objektus, ir dar restauruojamus.

Kiekviename objekte lankytojai gaus simbolinius raktus, juos rinks ir dalyvaus žaidime. Raktas – šio projekto simbolis, užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus. Lankydamiesi pilyse ir dvaruose keliautojai patirs naujų įspūdžių, atras vykstančias veiklas ar juos supančią aurą, o pabaigoje laimės prizus.

Kurioje dvarvietėje besisvečiuojant galima atrasti vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, kurio dvaro parke galima pamatyti fundatoriaus inicialų formos vandens telkinius, kuri Lietuvos pilis – „apsimetėlė“, o kuri persmelkta sakralinės dvasios, – viskam sužinoti tereikia leistis į kelionę.
Tarp pirmųjų objektų – Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir Trakų pusiasalio pilys. Iš Lietuvos dvarų pirmieji žaidime dalyvaus Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų, Verkių dvarai.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos kartu su Latvijos ir Estijos partneriais 2018 metais rengtas projektas, kvietęs keliauti ir pažinti Baltijos šalių dvarus 2018 m., turėjo didelį pasisekimą. Keliautojai vėl kviečiami atrakinti vis naujas duris į praeities istorijas saugančius objektus.

Norintys dalyvauti projekte turi apsilankyti internetinėje svetainėje www.lietuvosdvarai.lt ir atsispausdinti keliautojo kortelę. Kortelę lankytojai galės gauti ir kiekvienoje pilyje ar dvare. Kiekviename objekte keliautojai gaus simbolinį raktą – lipduką, liudijantį, kad apsilankė.

Lipdukus galės rinkti savo keliautojo kortelėse, surinkę bent 15 dalyvaus loterijoje, patys aktyviausi bus pakviesti į baigiamąjį renginį viename iš dvarų. Visa informacija: www.lietuvosdvarai.lt