Atsinaujina akcija „Metų knygos rinkimai“

Kasmet didelio skaitytojų dėmesio sulaukianti akcija „Metų knygos rinkimai“ atsinaujina. Atsižvelgiant į visuomenės lūkesčius ir remiantis akcijos rengimo patirtimi šiemet kai kurie dalykai pakeisti iš esmės.

Organizatorių (LR kultūros ministerijos, nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos) sutarimu nuo šiol akcijoje dalyvaus knygos, pirmą kartą išleistos tų pačių metų sausio 1 d. – gruodžio 31 d. (iki šiol buvo rugsėjo 1 d. – kitų metų rugpjūčio 31 d.). Šiemet akcijoje dalyvaus kūriniai, pasirodę nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Akcijos nominantai bus skelbiami Vilniaus knygų mugėje, o rezultatai skelbiami ir knygų autoriai apdovanojami gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Skaitytojai bus kviečiami balsuoti paskelbus akcijos nominantus. Balsuoti bus galima ne tik interneto svetainėje skaitymometai.lt, elektroniniu ir įprastu paštu, bet ir lrt.lt portale.

Rinkimuose galės dalyvauti ir užsienyje lietuvių kalba savo knygas leidžiantys Lietuvos autoriai. Taip siekiama telkti visus lietuvių rašytojus ir suteikti galimybę visuomenei atrasti iki šiol nepastebėtus autorius. Siekdami skaidrumo, organizatoriai nominuotus autorius kvies pasirašyti originalumo deklaracijas ir taip patvirtinti, kad jų kūrinys yra originalus jų kūrybos rezultatas. Organizatoriai viliasi, kad akcijos atsinaujinimas paskatins dar didesnę visuomenės dalį domėtis literatūriniu mūsų šalies gyvenimu.

„Metų knygos rinkimai“ vyksta nuo 2005 metų. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą, skatinti gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir vertingos literatūros prieinamumą. Skaitytojai Metų knygas renka vaikų, paauglių, suaugusiųjų, poezijos, publicistikos ir dokumentikos kategorijose.