Atvirųjų jaunimo erdvių ir Jaunimo reikalų tarybos nariai lankėsi Kelmėje

jaunimo taryba_isvyka_i_kelme2Šilutės, Katyčių, Kintų atvirųjų jaunimo erdvių nariai bei Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos nariai su pirmininku, rajono Tarybos nariu Tomu Budrikiu  lankėsi Kelmėje.

Pirmiausia jaunimas apsilankė Kelmės rajono savivaldybėje, kur susitiko su Jaunimo reikalų koordinatore Vilma Samušiene, Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininku A.Brazu ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju E.Jafimovu. Diskutuota apie abiejų savivaldybių panašumus ir skirtumus, aptarti pasiekimai ir problemos įgyvendinant jaunimo politiką.

Vėliau jaunimas vyko į jaunimo erdves. Kelmės rajone veiklą vykdo trys atviros jaunimo erdvės, dvi pačioje Kelmėje, o trečioji Kražiuose. Kelmės kultūros centre veikiančioje jaunimo erdvėje dirba du jaunimo darbuotojai. Čia kiekvieną dieną apsilanko apie 30 jaunuolių, vyksta įvairios veiklos: jaunimas organizuoja stalo teniso čempionatus, kompiuterinių žaidimų turnyrus. Čia gali rinktis ir muzikuojantis jaunimas, nes erdvėje yra muzikos kambarys, o jame – įvairių muzikos instrumentų.

Kita atvira jaunimo erdvė veikia Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Ši Jaunimo inovatyvi erdvė įkurta įgyvendinant bibliotekos projektą „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“. Bibliotekos direktorė Rita Grišienė pasakojo, kad šioje erdvėje veikia šešios kompiuterizuotos darbo vietos, virtuali lenta, kompiuterinės ir piešimo planšetės, įrašymo įranga ir t.t. Jaunimas, lankydamasis erdvėje dalyvauja jos veiklose, lavina kūrybiškumą, tobulina įgūdžius, kurie ateityje padės tapti puikiais darbuotojais.

Šilutiškiai domėjosi kur dar jaunimas gali leisti laisvalaikį be šių erdvių. Kelmės jaunimo reikalų koordinatorės nuomone, Kelmėje trūksta laisvalaikio erdvių, o ypač lauke, kur jaunimas galėtų susitikti ir aktyviai leisti laisvalaikį šiltuoju metų laiku. Šilutės jaunimas pasidžiaugė, kad Šilutėje yra įrengta ne viena multifunkcinė aikštelė, krepšinio aikštelės, lauko treniruokliai, sutvarkytas pylimas palei Šyšą, kuriuo galima pasivaikščioti ir pasivažinėti dviračiais.

Šilutės rajone taip pat veikia trys atviros jaunimo erdvės (Kintų ir Katyčių pagrindinėse mokyklose bei Šilutės kultūros ir pramogų centre). Teikiant paraiškas įvairiems fondams siekiama patalpas ir jose esančią įrangą pritaikyti šiuolaikinio jaunimo poreikiams.

Džiugu, kad Kelmė aktyviai vysto atvirų jaunimo erdvių koncepciją, o Šilutės jaunimas ir Jaunimo reikalų tarybos nariai, pasitelkę kaimynų iš Kelmės pavyzdį sieks, kad ir mūsų erdvės dirbtų kiekvieną darbo dieną, ir jose dirbtų jaunimo darbuotojai.