Audra Otas patikrino medžių tvirtumą ir elektros tiekimą

Audra Otas medžius vertė ir ant kelių, ir ant stogų

Penktadienį visos šalies gyventojai buvo perspėti apie tai, kad artėja stipriausia šių metų šaltojo sezono audra. Šeštadienį ir Šilutės rajono neaplenkęs Oto vardu pavadintas ciklonas vėl patikrino nemažai medžių – vertė juos ant kelių, kai kur – net ant namų, o vairuotojams beliko šauktis gelbėtojų pagalbos.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) jau pranešė, kur buvo užfiksuoti stipriausi vėjo gūsiai.

Cikloną pavadino Otu

„Kaip tik šiuo metu Atlanto vandenyne į vakarus nuo britų salų formuojasi ciklonas, kuris vėliau slinks per Skandinaviją ir gerokai sustiprėjęs galiausiai šeštadienio naktį užgrius Lietuvą. Kuo arčiau jūros tuo vėjai bus stipresni. Danijos meteorologijos tarnyba cikloną pavadino Oto vardu dėl ten laukiamų uraganinių gūsių iki 35 m/s“, – iš anksto paskelbė LHMT.

Šis ciklonas turėjo būti stipriausia šio šaltojo sezono audra. Be stipraus vėjo, Lietuvoje buvo ir gana intensyvių kritulių, daugiausia lietaus. Žodžiu – oras buvo toks, kad laukan nė nosies kišti nesinorėjo.

„Remiantis praėjusios nakties ir ryto duomenimis, stipriausi maksimalūs vėjo gūsiai (10 m aukštyje) buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 28 m/s; Ventės rage – iki 27 m/s; Šilutėje – iki 25 m/s; Nidoje prie jūros (24 m aukštyje) – iki 30 m/s; Klaipėdoje (24 m aukštyje) – iki 26 m/s“, – savaitgalį skelbė LHMT savo „Facebook“ paskyroje.

Toliau nuo jūros nutolusiose vietose vėjo gūsiai buvo silpnesni. Visgi pranešama, kad Kauno oro uoste dėl stipraus vėjo nenusileido lėktuvas, o Klaipėdos uoste dėl sustiprėjusio vėjo prieš vidurnaktį buvo pradėtas riboti laivų eismas.

Meteorologai teigia, kad audra – tai meteorologinis reiškinys, pasireiškiantis smarkiu vėjo sustiprėjimu. Jūroje audra vadinama štormu. Trumpa, smarki audra vadinama škvalu, ilgai trunkanti ir galinga – uraganu.

Medis įkalino namuose

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrams tai buvo išties neramus savaitgalis, jie daug kartų kviesti šalinti kelius užgriuvusių medžių.

Pirmieji pagalbos šauksmai pasipylė apie 8 val. ryto. Tuomet medžiai jau buvo užtvėrę kelią Juknaičiai- Paleičiai ir gatvę šalia Šilutės stadiono vartų, kur trukdė eismui. Po valandos pašalinti pavojingai pakibusią medžio šaką prašė Šilutės Stoties gatvės gyventojai.

12.12 val. pagalbos prašymas atskriejo iš Juknaičių sen. Jakštelių kaimo, kur medis buvo užvirtęs net ant namo ir verandos stogo. Tenykščiai gyventojai liko įkalinti namuose. PGT vyrai medį supjaustė ir gyventojus išlaisvino, tačiau namo stogui reikės rimto remonto.

Popietę medžiai griuvo Kintų sen. Blymacių ir Švėkšnos sen. Papjaunio kaimuose, čia jie irgi užtvėrė kelius. Pavakarę medis užtvėrė ir Šilutės centre esančią Taikos gatvę, dar vėliau, jau prieš vidurnaktį – Juknaičių-Sausgalvių kelią Klugonų kaime.

Nemažai šilutiškių šeštadienio vakare neteko elektros, bet jos tiekimas gana greit – per porą valandų – buvo atstatytas.