Audrius Šikšnius savo naują knygą pristatė Traksėdžių skaitytojams

sikniusDarykim darbus tylomis,
Geruosius visiškai be žodžių.
Negirdi Viešpats ausimis,
Bet iš akių jie neprapuola.

Audrius Šikšnius

Į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialą rinkosi poezijos mylėtojai. Čia buvo pristatyta Audriaus Šikšniaus knyga ,,Motinų valanda“. Susitikime dalyvavo knygos  redaktorė Birutė Morkevičienė, knygos mecenatas Arvydas Jakas, Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas.

Birutė Morkevičienė papasakojo apie tai, kiek laiko praeina, kol knyga išvysta dienos šviesą, kaip eilėraščiai sugula į skyrius, kaip atsiranda skyrių pavadinimai, kokius klausimus gvildena poetas savo trumpučiuose, tačiau labai talpiuose, didelę mintį nešančiuose eilėraščiuose.

Audrius Šikšnius kalbėdamas apie savo knygą pasakė, kad jau seniai brandino mintį skirti knygą motinai, kuriai, ačiū Dievui, vis dar gali nusilenkti. Kalbėdamas apie novelę ,,Gegužiukas“, trumpai papasakojo jos atsiradimo istoriją – tai tikrais faktais paremtas pasakojimas apie Valikę, moterį, daug metų dirbusią Šilutės ligoninės traumatologijos skyriuje. Skaitančiųjų ši istorija tikrai nė  vieno nepalieka abejingais.

Ištrauką iš novelės ,,Gegužiukas“ perskaitė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas.

Susirinkusieji pasiklausė Audriaus Šikšniaus skaitomų eilėraščių iš anksčiau išleistų  knygų: ,,Du keršuliai karvelėliai“, ,,Toli nuo dangaus“, ,,Atsivėrimai“ bei netrukus pasirodysiančios knygos ,,Gyvenimo gyventojai“. Šiame rinkinyje be eilėraščių bus spausdinama ir novelė ,,Stiklinė vienatvės“.

Audriaus Šikšniaus eilėraščių žmonės – tai paprasti kaimo žmonės, gyvenantys gamtoje ir sutariantys su ja. Jie džiaugiasi galėdami dirbti savo žemę, laimingi laukdami sugrįžtančių vaikų, liūdėdami dėl išsivaikščiojančios Lietuvos. Nemažai eilėraščių skirta mūsų kalbai, raštui,  didiesiems poetams Maironiui, Donelaičiui.

Susitikimo pabaigoje knygos mecenatas Arvydas Jakas papasakojo, koks jo požiūris į Audriaus Šikšniaus, kurį jau pažįsta aštuonerius metus, poeziją, atsakė į susitikimo dalyvių klausimus.

Susitikimo valanda neprailgo, autorius pažadėjo, kad su nauja knyga vėl atvyks į svečius.