Auga skrydžių pasiūla: daugiau maršrutų atostogų kryptimis

Pirmoji birželio pusė Lietuvos oro uostuose demonstruoja aktyvų keleivinės aviacijos atsigavimą. Per pirmąsias dvi savaites atnaujinta beveik 30 tiesioginių skrydžių maršrutų.

Arrival on tropical summer vacation

Bus naujų maršrutų

Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno teigimu, nors pirmoji vasaros savaitė atnaujintų skrydžių atveju buvo rekordinė, likusį mėnesį keleivių laukia nemažai naujų maršrutų.

„Žmonių noras keliauti vis didesnis, tam įtakos turi ir prasidėjęs vasaros sezonas. Stengiamės didinti atostoginių krypčių skaičių – nuo praeitos savaitės iš Lietuvos oro uostų vykdomi tiesioginiai skrydžiai į turistų mėgstamas Graikijos salas, Nicos kurortą Prancūzijoje“, – sako aviacijos ekspertas.

Atsigaunantiems srautams teigiamos įtakos turi ir paprastėjančios keliavimo sąlygos: daugelyje šalių jau taikomas, o nuo liepos 1 d. galiosiantis visoje ES žaliasis sertifikatas, lengvėjančios sąlygos į Lietuvą grįžtantiems. Vyriausybės sprendimas nereikalauti po kelionės izoliuotis vaikams, atlikusiems testą ir keliaujantiems su žaliąjį sertifikatą turinčiais tėvais, dar labiau paskatins poilsinių kelionių poreikį.

Daugiau krypčių atostogoms

Stebint augančią skrydžių paklausą, kurią lemia didėjantis žmonių noras keliauti, pirmąją birželio savaitę buvo atnaujinti 24 maršrutai verslo, emigrantinėmis ir atostogų kryptimis. Antrąją savaitę praplėstas pastarųjų krypčių pasirinkimas.

Nuo birželio 12 d. iš sostinės oro vartų siūlomi skrydžiai į Santorini salą Graikijoje, nuo šeštadienio atnaujintas susisiekimas su kita Graikijos sala – Zakintu. Taip pat siūlomi tiesioginiai skrydžiai į Prancūzijos kurortą Nicą.

Nuo penktadienio galima tiesioginiu skrydžiu pasiekti Airijos sostinę Dubliną. Visi išvardinti maršrutai vykdomi iš Vilniaus oro uosto.

Iki birželio pabaigos Lietuvos oro vartai turėtų pasiūlyti dar apie 13 krypčių. Planuojama, kad skrydžiai bus vykdomi aktualiais verslo ir emigrantiniais maršrutais – į Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Belgijos, Jungtinės Karalystės miestus, Suomijos, Norvegijos bei Austrijos sostines. Bendras atnaujintų krypčių skaičius gali priartėti prie tokio, koks buvo siūlomas priešpandeminių 2019 m. birželį, pasiekiant 75 proc. tuomet buvusios skrydžių pasiūlos.

Ką verta žinoti?

Taikant papildomų dokumentų ir sveikatos pažymų patikros tvarkas prieš skrydį, procesai oro uostuose gali trukti ilgau nei prieš pandemiją. Atsižvelgiant į tai, keleiviai prašomi įsivertinti laiko testui atlikti bei rezultatui gauti poreikį ir atitinkamai pridėti planuojamą tyrimo trukmę prie įprastų rekomendacijų dėl atvykimo laiko. Patariama į oro uostą atvykti likus daugiau nei 2 valandoms iki skrydžio.

Lietuvos oro uostai visiems keleiviams rekomenduoja pasidomėti naujausiais šalių reikalavimais atvykstantiems. Taip pat patikrinti oficialių kitos šalies institucijų informacijos šaltinius, jei yra poreikis – pasikalbėti su oro bendrovės, iš kurios pirktas bilietas, atstovais.