Aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursė D. M. Jasaitė: „Didžiuojuosi, jog esu lietuvė“

Šilutės 308-oji šaulių kuopa gali didžiuotis, jog kiekvienais metais dalis išėjusių abiturientų nebijo ir renkasi ateitį Lietuvos kariuomenėje.

Dažniausias pasirinkimas – tapti leitenantu. Vieni renkasi ketverius metus studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kiti Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus studijuojant aukštojoje mokykloje.

Buvusi Šilutės 308-osios šaulių kuopos būrio vadė Dija Martyna Jasaitė drąsiai žengia savo tikslo link. Galime didžiuotis ir tikime, jog ji bus pavyzdys mūsų jauniesiems šauliams.

Pasak D. M. Jasaitės, nuo mažų dienų ji žinojo, matė pavyzdį šeimoje, kuris jai įdiegė meilę Lietuvai. Mergina niekada nebijojo garsiai giedoti Lietuvos himno ir didžiuojasi, jog yra lietuvė. Pradėjusi galvoti apie ateitį suprato, jog nori tarnauti Lietuvai, todėl norėjo išbandyti save Šaulių sąjungoje.

Tik prasidėjus veiklai suprato, kad toks gyvenimas yra jos pašaukimas. Ketverius metus ji laukė kada baigs mokyklą, jog galėtų įsilieti į Lietuvos kariuomenės gretas. Todėl dar būnant dvyliktoje klasėje, susitvarkė dokumentus ir laukė egzaminų pabaigos. Visi draugai, šeimos nariai ir net mokytojai žinojo, jog jaunoji šaulė eina sau patinkančiu keliu, ir kas benutiktų, stengsis eiti savo tikslo link.

Šiuo metu D. M. Jasaitė studijuoja Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje bei tarnauja Karinėse jūrų pajėgose, yra Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų pirmakursė. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, rengianti jūrininkus ir aukštos kvalifikacijos specialistus jūrai ir uostui, Lietuvai ir pasauliui!

Po ketverių metų, sėkmingai baigusi tarnybą šilutiškė taps leitenante ir galės toliau tobulėti ir perduoti įgautas žinias kitiems.

„Toks gyvenimas mane žavi, nes nuolatos yra disciplina, kas kartą tenka atlikti įvairias naujas užduotis, galima mokytis ir dalintis jau turima informacija bei žinoti, jog kas benutiktų, galėsiu prisidėti prie Lietuvos laisvės gynimo. Didžiuojuosi, jog esu lietuvė ir pasirinkau tokį gyvenimo kelią“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų pirmakursė D. M. Jasaitė.