Automobilių kroso čempionatas startavo Marijampolėje

automobiliu sportas2013 m. Lietuvos automobilių kroso čempionato I etapo varžybas Marijampolės autokroso trasoje pradėjo daugiau nei 40 lenktynininkų iš 12 automobilių sporto klubų. ASK „Vilkyčiai“ atstovavo 5 lenktynininkai.

Naujojo sezono varžybas M-1600 klasėje sėkmingai pradėjo ASK „Vilkyčiai“ lenktynininkas Remigijus Nešvydis su „VAZ 2101“. Jis iškovojo II vietą, nusileidęs tik klasės nugalėtojui, trasos šeimininkui „Ugira Kross“ atstovui Dainiui Pilipavičiui su „VAZ 2105“. Remigijus aplenkė „SKN Sports“ (Latvija) lenktynininką Kristaps Maševskis, „VAZ 2105“.

D-1A/-1600 lenktynėse tarp 9 lenktynininkų vilkytiškiai prizinių vietų neiškovojo, nors mūsų lenktynininkai Petras Bartkus („Opel Astra“) ir Domas Vercinskas („Lada 2108“) parengiamuosiuose važiavimuose buvo prizininkai. Tačiau sugedus automobiliams, finalinio važiavimo jie nebaigė, užėmė 7 ir 8 vietas.

B-1600/D-3A (AWD + RWD) klasėje bagių lenktynėse greičiausias buvo vilkytiškis Andrius Petrauskas („Baggy Opel 2000“). Jo klubo ir treniruočių draugui Vytautui Kurui („Baggy Wolkswagen“) atiteko IV vieta.

II čempionato etapas vyko Ukmergės „Versmės“ autokroso trasoje. Čia D-1A (iki 1600 kub.cm. priekiniai varomi ratai) klasėje pagirtinai lenktyniavo  „Vilkyčių“ atstovas D.Vercinskas su „Lada 2108“. Jis finišavo pirmas ir atsitiesė po nesėkmingo pasirodymo Marijampolėje. Po 2 etapų vilkytiškis surinko 28 taškus ir užėmė II poziciją lenktynėse.

Savo poziciją lenktynėse pagerino ir P.Bartkus, vairavęs „Opel Astra“ – iš VIII vietos pakilo į III vietą.

Baggy lenktynėse II etapo varžybose savo poziciją žymiai pagerino Vytautas Kuras – finišavo ketvirtas ir po 2 etapų pakilo į V vietą. Netikėtai „Versmės“ trasoje suklupo Andrius Petrauskas – trasą baigė šeštas ir po 2 etapų liko III vietoje.

Komandinėje įskaitoje tarp 12 komandų pirmauja Telšių komanda (123,5 tšk.). „Vilkyčiai“, pelnę 76,7 tšk., užima V vietą.

Lietuvos automobilių kroso čempionato III etapas liepos 7-ąją vyks Tauragėje.

Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) ralio – kroso čempionate dalyvauja 8 šalių ekipažai: Norvegijos, Danijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Šiose lenktynėse rungtyniaus ASK „Vilkyčiai“ ilgametis lenktynininkas ir vadovas Kazimieras Gudžiūnas su savo legendine „Ford Puma“.