Automobilių raktų gamyba: operatyvi pagalba jūsų tranporto priemonėms

 

key-791390 960_720Kaip teigia statistika, kas aštuntas  automobilio savininkas bent kartą buvo pametęs savo automobilio raktus. Statistika nutyli apie kitokius akibrokštus, kai raktai tampa negrįžtamai sugadinti ( sulaužėte, apipylėte dažais ar kitu nenuvalomu skysčiu, sugedo spyna). Tačiau jie, kaip tyčia, vis nutinka rodos pačiu netinkamiausiu metu. Tuomet iškyla neatidėliotinas klausimas: kas, kur ir kaip greitai man gali pagaminti naujus automobilio raktus?

Šiomis dienomis raktų gamyba yra  gerokai modernesnė nei anksčiau. Gamintojai, norėdami savo klientams suteikti kokybiškas paslaugas, stengiasi žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis. Todėl raktų gaminimas veik visose įmonėse kompiuterizuotas, pasiekiama minimali tikslumo paklaida.

Automobilinių raktų gamybos technologija  taip pat maksimaliai modernizuota. Norėdami apsaugoti transporto priemonių savininkus nuo vagių, gamintojai ėmė montuoti į raktą imobilizatorių. Kas tai yra? Tai tokie automobilių raktai į kuriuos įmontuoti elektroniniai kodai, kurie sujungia atmintį, procesorių  ir radiją į vieną rakto dėžutę. Raktai su imobilizatorium apsaugo nuo automobilio vagystės, nes vienu metu padeda užblokuoti keletą sistemų – kuro padavimo ir uždegimo sistemas. Imobilizatorių veikimo sistema labai panaši į automobilio apsaugos signalizacijos sistemą. Tik yra vienas pranašumas – patikimiau apsaugo nuo intelektualaus, sumaniai apgalvoto įsilaužimo. Taip nutinka todėl, kad imobilizatoriai dirba labai mažu atstumu nuo rakto iki užvedimo sistemos. Todėl nebelieka galimybių nuskaityti darbinių dažnių ir su pačiais sumaniausiais skaitytuvais. Šiuo metu automobiliai, kurių pagaminimo metai yra ne ankstesni nei 1995-ieji, turi raktus su dviem kodais – mechaniniu ir elektroniniu.

Gana paklausi paslauga, susijusi su automobilių raktų gamyba – avarinis transporto priemonės atrakinimas. Taip dažniausiai nutinka, kai nulūžęs raktas lieka uždegimo spynelėje ar durelėse. Tokiu atveju reikia kveisti specialistą, kuris tvarkingai ištraukia nuolaužą, pagamina naują raktą ir atlieka jo mikroschemos programavimą.

Didelė dabartinių raktų gaminimo paslaugas teikiančių  įmonių  dalis dirba 24 val. per parą. Todėl,  ištikus nenumatytoms kliūtims, vairuotojai gali tikėtis operatyvios pagalbos bet kurioje Lietuvos vietovėje.