Avarijas sukėlė meras ir girtas jaunuolis

 

© silutesnaujienos.ltKetvirtadienis buvo nesėkmingas ir mūsų rajono merui Virgilijui Pozingiui, ir girtam jaunuoliui, gyvenančiam Šilutėje – abu jie pateko į avarijas.

Meras pasuko prieš pat autobusą

Mero vairuojamas tarnybinis automobilis „Škoda“ Klaipėdoje susidūrė su miesto maršrutiniu autobusu.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus teigimu, meras V.Pozingis, vadovaujantis Klaipėdos regiono plėtros tarybai, tuo metu vyko derinti šios tarybos posėdžio darbotvarkės. Posėdis numatytas poryt, spalio 13 dieną.

Manevruodamas gatvėje, mūsų rajono vadovas nespėjo pabaigti posūkio į dešinę, kai į jį stuktelėjo maršrutinis autobusas. Per avariją V.Pozingis nenukentėjo, jo tarnybinis automobilis buvo nesmarkiai apgadintas.

V.Pozingis sakė, kad dėl šio nemalonaus įvykio Savivaldybė išlaidų neturės, nes automobilis apdraustas: yra ir privalomasis vairuotojo civilinės atsakomybės draudimas, ir KASKO draudimas.

Patirti nuostoliai dar nesuskaičiuoti, nes „Škoda“ šiuo metu remontuojama.

Girtas jaunuolis taranavo golfą

Tos pačios dienos popietę girtas jaunuolis sukėlė avariją Šilutėje, Stoties skersgatvyje.

21 metų Stoties skersgatvyje gyvenantis P.G., svetimu „Audi 100 Avant“ automobiliu parvažiavęs Geležinkelio gatve, tiesiog įskriejo į Stoties skersgatvį. Čia vairuotojas jau nebesugebėjo pasirinkti saugaus greičio, išvažiavo į priešingą eismo juostą, tik atsitiktinumo dėka išvengė kelių medžių, o galiausiai taranavo atvažiuojantį „VW Golf“.

Prie šio automobilio vairo sėdėjo 45 m. Gardamo sen. Šylių kaimo gyventojas, kartu su juo važiavo žmona.
Audinė apgadinta nestipriai, tačiau golfas nukentėjo rimčiau.

Medikų pagalbos neprireikė nė vienam avarijos dalyviui, o jos kaltininką, į alkoholio matuoklį pripūtusį 1,92 promilės, išsivežė policija. Jam surašytas Administracinės teisės pažeidimo protokolas. Už eismo įvykio sukėlimą neblaiviam vairuotojui gresia bauda nuo 4000 iki 5000 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų. Bet kokiu atveju kol kas aišku viena – vairuotojas tikrai neteks teisės sėsti prie vairo nuo 3 iki 5 metų.

Šis jaunuolis jau gerai žinomas teisėsaugos pareigūnams – protokolas už avariją bus jau bene 15-asis jo sąskaitoje. P.G. jau yra teistas pagal Baudžiamąjį kodeksą 2 kartus – už sukčiavimą ir viešosios tvarkos pažeidimą. Be to, jam buvo surašyta 14 ATPK pažeidimo protokolų, 13 iš jų – tik už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Vieną protokolą jaunuolis pelnė, nes girtas pasirodė viešoje vietoje.