Avarinis atrakinimas: kurių spynų vengti?

 

autodiagnostikaProfesionaliai dirbantiems vagims bet kurios spynos atrakinimas vargiai bus kažkas sudėtingo ir neįveikiamo. Jei ilgapirščiai nusižiūrėjo jūsų būstą, tikėtina, kad sunkiau pavyktų jį apsaugoti. Įgūdę vagišiai per itin trumpą laiką perpras net moderniausius mechanizmus bei apsaugas. Būna situacijų, kuomet vagys patenka į būstą, kai juose yra šeimininkai. Spynų atrakinimas – šiems specialistams kasdienybė, tad be didesnio vargo sugebės duris atsirakinti taip tyliai bei mikliai, kad nė vienas net iš pačių artimiausių kaimynų neišgirs.

Avarinis atrakinimas: ko vagys neįveiks

Visų pirma reikėtų suprasti, jog vagys ypač  gerai perpranta durų struktūrą. Tikima, kad jie įsigija naujus modelius, atlieka jų pjūvius puikiai išstudijuodami visus mechanizmus. Ši mintis galėtų šauti į galvą tik dėl elementaraus fakto, kad profesionaliai veikiantys vagys darbuojasi nepaprastai preciziškai ir tiksliai: atliekamas gręžimas, stengdamiesi nieko nekliūdyti, tarkim, kietmetalio traukės ir kitų apsaugų. Štai todėl profesionaliems vagišiams atrakinti spynas tampa ganėtinai paprastu darbu.

Kokiu būdu vagys patenka į patalpas?

Į klausimą, kuris atrakinimas įsibrovėliams – lengviausias, gali atsakyti spynų meistrai. Vertėtų aptarti svarbiausius:
Vienas iš patogesnių – kai spynos įveikiamos pasitelkiant mažesnių apsukų grąžtus, kurių privalumas toks, jog gręžia itin tyliai, tad net smalsesni kaimynai nieko nesuuos, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų dienos ar nakties metas. Perpratus durų mechanizmą, bus nesunku pragręžti tiksliau reikiamus taškus. Būtent juose jungiasi atrakinimo traukės. Taip nesunkiai apeinamos kietmetalio apsaugos. Įprastais atvejais tokie taškai būna apie 3 – 5 centimetrų šalia spynos šerdies. Vėliau lengvesnis etapas – atsuktuvu prasukami krumpliaračiai.

SOS atrakinimas

Spynų atrakinimas nenaudėliams nesunkiai įveikiamas daugiabučiuose. Tokiose situacijose būtina veikti sparčiai ir tyliai, nekeliant jokio įtarimo.
Kai tebesvarstoma kokią spyną rinktis – reikėtų pagalvoti dar kartą, nes europietiško tipo spynos vertėtų vengti. Minimų spynų atrakinimas nusikalstantiems asmenims ypač patinka, kadangi labai paprasta susitvarkyti. Tokias durų spynas nesunku sulaužyti, kuomet yra aišku kur, ką lankstyti bei pasukti. Tai, reiškia, kad spynų ekspertai visada patars vengti aptariamo tipo spynų.

Vagišiai būna nepaprastai gerai įvaldę gebėjimą dirbti, pasitelkiant visrakčius. Minimas įrankis jiems gelbėja įveikiant daugumą spynų. Visraktis – bene pats populiariausias įrankis ilgapirščiams, kurių pagalba avarinis atrakinimas – nesunkiai įveikiama užduotis.
Tuomet, kai nusikaltėliai išties siekia patekti į patalpas, jie linkę pasinaudoti net laužtuvų pagalba. Be jokios abejonės, šis durų atrakinimas, nebus pakankamai geras ir patogus. Pirma, dėl to, jog kelia didžiulį triukšmą, kurio niekam nesinori. Visgi, laužtuvu kur kas rečiau naudojamasi, kuomet bandoma prasmukti pro plastikines duris, sutvirtintas metaliniais apkaustais.

Apsisaugoti – misija įmanoma

Vertėtų prisiminti, kad kai daugiau bus užraktų – tuo sudėtingiau spynas atrakins vagišiai. Geriausia, kai bus mažiausiai 2– plokštelinis bei cilindrinis. Papildomai įrengta durų sklendė – geriau garantuos, jog turtas bus apsaugotas.

Siekiant apsisaugoti nuo įsibrovėlių, verta pasitarti su spynų ekspertais didžiuosiuose miestuose. Jie galėtų atskleisti ne vieną paslaptį, apie tai kaip papildomai būtų galima sustiprinti apsaugas, jog įveikti būstą saugančias spynas net ir labiausiai įgudusiems vagims būtų nelengva užduotis. Meistrai geba pakonsultuoti visais spynų patikimumo klausimais, rekomenduoti geriausios kokybės gaminius ir įvardinti tas, kurios visiškai nevertos piniginės turinio. Visada verta prisiminti: kai siekiame, jog turtas būtų neginčytinai saugus, privalu dėl to konsultuotis su specialistais. Šios srities profesionalai visada geba pasiūlyti tinkamą sprendimą ar patarti.