„Ąžuoliuke“ – kasrytinės mankštos

darz5Laimingas vaikas – tai visų pirma sveikas vaikas. Nustatyta, kad sveika gyvensena apie 50 proc. lemia žmogaus sveikatos būklę, o jos pagrindai formuojasi ankstyvoje vaikystėje.

Šilutės lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ daug metų vykdo projektą „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“. Tai tęstinis projektas, finansuojamas rajono savivaldybės nuo 2004 m. Šiemet viena prioritetinių veiklos sričių – sveiko ir saugaus vaiko ugdymas. Šio projekto uždavinys – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį, skatinti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą.

Judėjimo trūksta ir darželinukams

Sveiko vaiko akyse spindi susidomėjimas jį supančia aplinka, jis šypsosi, pasiruošęs žaisti, bėgioti, linksmintis, jis energingas, jo nebaugina jokios gyvenimo negandos. Jo poreikis tyrinėti aplinkinį pasaulį ir suprasti gyvenimo paslaptis yra didžiulis.

Sąlygos, kuriomis vaikas gyvena šiuo metu, labiausiai veikia jo organizmą, tačiau jos nėra palankios sveikam vystymuisi – vaikų, turinčių sveikatos problemų kasmet daugėja. Judėjimo stoka, televizija, kompiuteriai, užteršta aplinka lemia, kad ne visi mūsų vaikai auga ir vystosi tinkamai. Dėl nejudrumo suglemba raumenys, vystosi stuburo iškrypimai, tai vėliau nulemia kraujo apytakos, kvėpavimo, virškinimo ir estetinės išvaizdos problemas.

Ligų padeda atsikratyti ankstyva diagnostika, profilaktika ir kompleksinis gydymas.

Mankšta sustiprino ir suvienijo vaikusdarzelinukai

Įgyvendinant projektą „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ gegužės – birželio mėnesiais darželyje „Ąžuoliukas“ kas rytą buvo organizuojamos masinės mankštos lauke, kurios įtraukė ne tik visus darželio vaikus, bet ir įstaigos darbuotojus. Kiekviena diena – tai ką nors nauja žadanti diena.

Mankštos vaikai su nekantrumu laukdavo. Ji suteikdavo teigiamų emocijų, vaikai išmoko naujų judesių, pratimų, žaidimų, lavėjo jų ištvermė, lankstumas, pusiausvyra bei koordinacija. Išmoko stebėti, kaip pratimus atlieka draugai, varžėsi, kas atliks geriau, pataisydavo draugus. O svarbiausia – išmoko būti viena komanda.

Vasarą tegu laksto basi

Vasara – puiki galimybė daugiau laiko praleisti gryname ore, užsiimti fizine veikla, basomis pabėgioti po pievą, smėlį, akmenukus. Tai grūdina vaikų imuninę sistemą, yra puiki priemonė plokščiapėdystės gydymui bei profilaktikai.

Sveikatos ugdymo procesas orientuotas į vertybes, kurios vaikui augant plečiasi, tampa įpročiu, o vėliau – socialine norma. Todėl vaikų sveikatinimo veiklą tęsime ir toliau.