B. Bagočius – 12-tą kartą rajono čempionas

 

Untitled-1 copySausio 19-20 dienomis VšĮ „Šilutės sportas“ vyko rajono šaškių asmeninių pirmenybių finalinės varžybos. Į finalą pateko tik 12 geriausių Šilutės rajono šaškininkų: 6 jų kelialapį į finalus pelnė pernykštėse rajono asmeninėse pirmenybėse, kiti 6 iškopė po atkrintamųjų pusfinalio varžybų. Geriausiai finale sekėsi Benediktui Bagočiui, kuris iš 22 galimų taškų surinko 19. Jis tris partijas baigė lygiosiomis, o aštuonias laimėjo, ir toks rezultatas jam leido jau 12-tą kartą džiaugtis čempiono titulu. Sidabras atiteko Romualdui Šimanauskui, o bronza Vincui Nefui.

Pirmenybės vyko ratų sistema, kiekvienas dalyvis sužaidė po 11 partijų. Pirmajame rate susitikimas tarp B. Bagočiaus ir V. Nefo baigėsi lygiosiomis ir šaškininkai pasidalijo po 1 tašką. Gerai startavo Šilutės šaškių-šachmatų klubo vadovas R. Šimanauskas: jis laimėjo net keturias partijas iš eilės ir surinko 18 taškų. Šis kraitis jam dovanojo sidabro medalį.

Nors V. Nefas buvo vienintelis, prieš kurį pralaimėjo sidabro medalio savininkas, to nepakako, kad Vincas pralenktų varžovą. Jo kraitis – 16 taškų (6 partijos pasibaigė lygiosiomis ir pasiektos 5 pergalės). V. Nefui atiteko bronza.

B. Bagočiui čempiono titulas ne naujiena. Žinoma, sėdęs prie šaškių stalo jis dar nežinojo, kaip viskas baigsis, bet savo sėkme tikėjo. Žaisdamas su trimis varžovais (V. Nefu, R. Šimanausku ir A. Varaška) susitikimus jis baigė lygiosiomis, prieš kitus 8 žaidėjus išplėšė pergalę. Ir taip jau 12-tą kartą rajono šaškių asmeninių pirmenybių finalinėse varžybose iškovojo auksą.

Kitiems dalyviams pritrūko sėkmės. D. Girčius, surinkęs 15 taškų, užėmė IV vietą, V vieta atiteko šilutiškiui Algimantui Varaškai (14 tšk.), Šilutės šaškių-šachmatų klubo rinktinės narys rusniškis Voitiechas Deniušas surinko 11 taškų ir užėmė VI vietą. Visas šešetukas, užėmęs 1-6 vietas, laimėjo kelialapį į 2020-ųjų asmeninių varžybų finalą.
7 -12 vietas užėmė Juozas Petrošius, Aleksandras Bružinskas (Šilutė) – po 10 taškų, Petras Lidžius (Žemaičių Naumiestis) – 8 tšk., šilutiškiai Romas Klimas ir Antanas Vismantas – po 4 tšk., Robertas Dirgėla – 3 tšk.