B.Mačernio atminimo turnyre varžėsi geriausi Lietuvos sunkiaatlečiai

fGegužės 9-ąją Šilutėje surengtas sunkiosios atletikos pasaulio rekordininko, tarptautinės klasės sporto meistro Bronislovo Mačernio (1945-1993 m.) atminimo turnyras. Jame dalyvavo 10 stipriausių Lietuvos sunkiaatlečių, tarp kurių buvo ir šių metų Europos čempionas Aurimas Didžbalis. Jis ir tapo nugalėtoju.

Antroji ir trečioji vietos atiteko šilutiškiams Donatui Anuškevičiui ir Algimantui Trajanauskui.

Pasirengė puikiai

Šis B.Mačernio atminimo turnyras nėra pirmas, bet šįkart jis buvo ypatingas, nes šiemet garsiam Šilutės sportininkui būtų sukakę 70 metų. Šia proga turnyro organizatoriai – sporto klubas „Lokys“ (vadovas Liudas Čičirka) ir Šilutės sporto mokykla (direktorius Aivaras Lileikis) – paplušėjo iš peties, turnyrui ruošėsi ne vieną savaitę.

Varžyboms reikalingas inventorius keliavo net iš Klaipėdos, pasirūpinta kiekvienam dalyviui įteikti atminimo taurę, į sunkiosios atletikos šventę pakviestos Šilutės sporto klubo „Atėnė“ šokėjos – jos labiausiai sužavėjo turnyro dalyvius. Retai sunkiosios atletikos varžybose galima išvysti šokėjas, todėl net apšilimo metu sunkiaatlečiai negalėjo atitraukti nuo jų akių.

Viešniai – rožių puokštė

Skambant maršui įžygiavo sunkiaatlečiai, nuskambėjus Lietuvos himnui tylos minute pagerbtas B.Mačernio atminimas.
Turnyro dalyvius sveikino Sporto mokyklos direktorius A.Lileikis, rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis įteikė rožių puokštę turnyro garbės viešniai – B.Mačernio našlei L.Mačernienei, kuri į turnyrą atvyko kartu su dukra bei anūkais.

A.Lileikis pristatė visus dalyvius. Smagu, kad tarp geriausių Lietuvos sportininkų buvo ir trys šilutiškių trenerių L.Čičirkos ir L.Ličinchai auklėtiniai: D.Anuškevičius, A.Trajanauskas ir Tomas Ličinchai.

Taip pat buvo smagu matyti ir marijampolietį (treniruojasi Klaipėdoje) A.Didžbalį – jis neseniai Gruzijos sostinėje Tbilisyje iškovojo Europos čempiono aukso medalį. Aurimas laimėjo abiejose dvikovės rungtyse (išrovė 182 kg, išstūmė 221 kg, dvikovės rezultatas – 403 kg).

Kadangi šiame turnyre dalyvavo 10 skirtingų svorio kategorijų sunkumų kilnotojų, nuspręsta prizininkus nustatyti pagal Sinklerio lentelę (taškais įvertinti santykį tarp sportininko asmeninio svorio ir iškelto svorio). Linksmai Sinklerio lentelės principą paaiškino L.Čičirka: „Jei daug sveriantis sportininkas iškėlė didelį svorį, tai dar nereiškia, kad jis nugalėjo mažiau sveriantį ir mažiau už jį iškėlusį varžovą…“

Įspūdingas reginys

Turnyro žiūrovai už kiekvieną sunkiaatletį sirgo kaip už savą. Vyrai susikaupę prieidavo prie štangos, vieni garsiai iškvėpdavo orą, kiti sumurmėdavo kažką panosėje ir stodavo į kovą su už save didesniu svoriu. Vieniems pavykdavo išrauti iš pirmo karto, kitiems reikėdavo antro ar trečio bandymo.

Stūmimo rungtyje procesas vyko panašiai. Išstūmę duotą svorį sunkiaatlečiai keliais kilogramais jį pasunkindavo ir dar kartą bandydavo. Kartodavo tol, kol užsakyto svorio sportininkas nebeišstumdavo arba pasiekęs norimą ribą pats nuspręsdavo, kad užtenka. Taip nutiko ir A.Didžbaliui, kuris, išstūmęs 211 kg sveriančią štangą, nusprendė daugiau nekelti.

Kaip minėta, A.Didžbalis, sveriantis 93,2 kg B.Mačernio atminimo turnyre užėmė I vietą. Varžovai neprivertė jo labiau pasistengti ir kelti didesnius svorius, nors visi žino, kad jis gali!

II vieta atiteko šilutiškiui D.Anuškevičiui, sveriančiam 84,8 kg (140+175 kg), III vieta – taip pat šilutiškiui A.Trajanauskui, sveriančiam 96,45 kg (152+180 kg). Algimantas iškėlė ir 182 kg, tik svorio išlaikyti nepavyko.
Ketvirtas liko 85,85 kg sveriantis Irmantas Kačinskas (145+175 kg), penktas – anykštėnas Arnas Šidiškis, sveriantis per 101 kg (145+190 kg).

Klaipėdos universitete studijuojantis šilutiškis T.Ličinchai, sveriantis 88,25 kg, užėmė VI vietą (142+170 kg).

Sunkiausias turnyre buvo šilališkis Vincas Šlevinskis, kuris svėrė 121,1 kg. Jam atiteko VII vieta (157+180 kg).

Aštuntas buvo Romas Pangonis, sveriantis 88,9 kg (135+165 kg), devintas – 86,3 kg sveriantis klaipėdietis Laurynas Antanaitis. Dešimtas liko iš Naujosios Zelandijos į Lietuvą pasisemti patirties atskridęs Andrius Barakauskas, sveriantis per 107 kg.

Visiems turnyro dalyviams įteikti burę simbolizuojantys originalūs prizai. Šilutės rajono savivaldybė skyrė 1000 eurų turnyro priziniam fondui. Piniginiai prizai atiteko septyniems pirmiesiems turnyro dalyviams.

Gerų emocijų lavina

Turnyro atidarymo metu visų akys krypo į nedidelio ūgio veteraną, apsijuosusį medaliais nusagstyta juosta. Tai 78 metų Albinas Nausėda, atvykęs pagerbti B.Mačernio atminimą. Jaunystėje Albinas 16 kartų laimėjo Lietuvos čempionatus 52-56 kg svorio kategorijose, buvo ir rekordininkas.

Smagu, kai sulaukę vyresnio amžiaus žmones nenustoja sportuoti. A.Nausėda pradėjo važinėti į bendraamžių varžybas Europoje bei pasaulyje. Ir tikrai turi kuo pasigirti: Europos čempionatuose auksinių medalių iškovojo net 9, pasaulio čempionatuose – 8, senjorų olimpiadų nugalėtoju ir prizininku tapo 4 kartus.

Organizatoriai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio turnyro rengimo. Truputį gaila, kad žiūrovų nebuvo tiek, kiek organizatoriai tikėjosi. Jie prarado puikų šansą gyvai pamatyti sunkumų kilnojimo varžybas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!