Baidarių maratone pamaryje – stipriausi šalies irkluotojai 

Šeštadienį (rugpjūčio 19 d.) Nemuno deltos regioniniame parke vyko tradicinis baidarių maratonas „Nemuno deltos taurė 2023“.  Gamtos ir vandens turizmo mėgėjai varžėsi 16 km ilgio maršrute Rusnaitės upe, Kuršių mariose ir Vorusnės upe.

Tradicinio baidarių maratono „Nemuno deltos taurė 2023“ dalyviai.

Baidarių žygis prasidėjo Rusnėje, prie stovyklavietės „Rusnaitė“, Pakalnės kaime. Apsiginklavę irklais ir liemenėmis prie starto išsirikiavo 19 ekipažų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Gargždų, Prienų, Šilutės ir Rusnės. Tarp jų buvo ir stipriausi šalies irkluotojai, Europos ir pasaulio maratonuose besivaržantys Vaidas Linkevičius ir Arūnas Dubauskas.

Maratone buvo varžomasi turistinėmis baidarėmis: mišrių, vyrų, moterų ir vienvietėmis. Taip pat sportinėmis vienvietėmis ir dvivietėmis.

Pamario garbę gynė šilutiškiai Kęstutis Petkus ir Agnė Simaitytė, Airidas Špilevskis ir Inesa Simaitytė, Mantas Daubaris ir Mantas Jankauskas, Mantas Palekas ir ir Ugnė Dovydavičiūtė, Renata Benakdavičė ir Birutė Palekienė, Roma Jokubaitienė ir Algimantas Šimkus, Evaldas Bilevičius ir rusniškis Rimantas Ciparis.

Oras buvo puikus, marios svetingos, kormoranai žalos nepridarė ir košės užteko visiems.

Šilutiškis E. Bilevičius vienviete turistine baidare iškovojo II, o bendroje įskaitoje užėmė VI vietą. Linksmosios šventės dalyvės R. Benakdavičė ir B. Palekienė maršrutą įveikė dainuodamos ir moterų grupėje buvo apdovanotos nuostabiu prizu ir aukso medaliais.

Tradicinio baidarių maratono tikslas renginio dalyvius supažindinti su Nemuno deltos regioninio parko rezervato gamta, turiningai praleisti savaitgalį varžantis lenktyniaujant baidarėmis.

Linksmosios šventės dalyvės R. Benakdavičė ir B. Palekienė džiaugėsi apdovanojimu.