Baigėsi dar vienas sėkmingas „Vėtrungių kelio“ sezonas

 Vetrungiu kelio_uzdarymas_1Pasibaigus vasaros sezonui kultūrinio projekto „Vėtrungių kelias“ partneriai aptarti šių metų rezultatus susirinko Klaipėdos rajone, J. Gižo sodyboje Drevernoje. Susipažinę su muziejaus ekspozicija, paskanavę dreverniškių žuvienės, senoviniu kuršių marių laivu – reisine išplaukė į Juodkrantę, pas partnerius kitapus marių, į Liudviko Rėzos kultūros centrą.

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pristatė partneriams šių metų „Vėtrungių kelio“ ataskaitą, daug diskutuota kaip sekėsi šį sezoną.

Nuo 2013 metų Šilutės kultūros ir pramogų centras kartu su partneriais įgyvendina kultūrinio turizmo projektą „Vėtrungių kelias“. Šis projektas įtrauktas į Lietuvos Nacionalinių kultūros kelių programą. Kiekvienais metais „Vėtrungių kelias“ startuoja birželio 26 d. (vėtrungių gimimo dieną) ir užsidaro rugsėjo 27 d. (Pasaulinę turizmo dieną).

Populiariausias šiame projekte yra pažintinio turizmo žaidimas „Vėtrungių kelias“. Šiais metais dalyviams buvo siūlomi du kelionės būdai:

  • kelionė su įprastu „Vėtrungių kelio“ žemėlapiu, lankant kultūros įstaigas;
  • kelionė su internetiniu „Vėtrungių kelio“ žemėlapiu, lankant gamtos paminklus ir ieškant paslėptų lobių.

Pirmasis variantas  – kai žaidėjas viename iš pamario krašto turizmo informacijos centrų pasiima žemėlapį ir lankytinų vietų sąrašą, keliauja, renka lipdukus ir klijuoja į žemėlapyje numatytas vietas. Apsilankę visuose objektuose ir surinkę visus lipdukus dalyviai buvo apdovanoti prizu – vėtrunge.

Antrasis žaidimo variantas – kai žaidėjas užsiregistruoja svetainėje ir pagal pateiktą žemėlapį keliauja bei ieško paslėptų lobių. Suradę visus lobius, ir jų nuotraukas įkėlę į svetainės paskyrą buvo apdovanoti prizu – vėtrunge.

Organizatoriai ir visi 20 partnerių kitais metais vėl kvies keliauti „Vėtrungių keliu“ po Mažąją Lietuvą.