Baigėsi krepšinio stovykla su bronzinės Lietuvos rinktinės treneriais, prasideda Šilutės krepšinio gatvės lygos kovos

krepsinio stovykla treneriaiPraėjusią savaitę Šilutės sporto mokyklos krepšinio salėje netilo kamuolių bumbsėjimas ir garsių trenerių pastabos jauniesiems krepšininkams. Septynias dienas trukusioje krepšinio stovykloje „Šilutė 2016“ savo patirtimi dalijosi visas krepšinio specialistų desantas.

Pirmosiomis stovyklos dienomis jaunuosius krepšininkus krepšinio subtilybių mokė vienas žymiausių Šilutės krašto trenerių Robertas Kuncaitis, o su juo kartu – ir Šilutės sporto mokyklos treneris Laimonas Eglinskas. Šie treneriai daugiausiai dėmesio skyrė individualios technikos tobulinimui, kamuolio varymo, kamuolio perdavimo, greičio ir krypties keitimo valdymui.

Po kelių dienų prie stovyklos prisijungė Mantas Šernius, kuris yra krepšinio komandos Pasvalio „Pieno Žvaigdės“, rungtyniaujančios LKL, ir Lietuvos U-16 berniukų rinktinės treneris. Jis daugiausiai dėmesio skyrė krepšininkų asmeninės gynybos pagrindams.

Stovyklos neaplenkė ir vienas iš Lietuvos elito trenerių – Kęstutis Kemzūra, kuris dalijosi savo patirtimi ir motyvavo krepšininkus stengtis nuolatos tobulėti.

Stovykloje krepšininkai treniravosi du kartus per dieną, o kad būtų ugdoma komandinė bei kolektyvinė dvasia, jie pusryčiaudavo, pietaudavo ir vakarieniaudavo drauge su treneriais.

Treniruotės vyko ne tik salėje. Stovyklautojai turėjo galimybę pajusti, kaip profesionalai krepšininkai treniruojasi ant smėlio, vandenyje. Rusnės paplūdimyje treniruotę vedė R.Kuncaitis ir L.Eglinskas, o po sunkios, bet naudingos treniruotės visi drauge kepė šašlykus ir dešreles.

Visos stovyklos metu žaidėjai ir treniruotės buvo filmuojami vieno geriausių šiuo metu Lietuvoje video montuotojo Giedriaus Šiškovo (Youtube Gidranity), tad krepšininkai galės peržiūrėti treniruotes ir pamatyti, kur jiems dar reikia padirbėti.

Paskutinės treniruotės metu jaunimas varžėsi slalomo rungtyje. Greičiausi ir techniškiausi buvo šilutiškiai: jaunimo grupėje – Tauras Ulevičius, jaunučių – Nedas Zaniauskas. Taikliausio stovyklos dalyvio rungtį laimėjo Kasparas Bružas iš Akmenės.

Po visų konkursų ir treniruočių kiekvienas žaidėjas individualiai sulaukė trenerių rekomendacijų, kam turėtų skirti daugiau dėmesio, kad taptų dar geresni žaidėjai.

Vienas iš stovyklos vadovų Jonas Gavėnia teigia: „Džiugu, kad po ilgos pertraukos Šilutėje vėl pavyko suorganizuoti stovyklą jaunimui. Džiaugiamės, kad didžioji dalis krepšininkų buvo iš Šilutės, žinoma, džiugu, kad buvo jaunimo ir iš Klaipėdos, Šiaulių, Akmenės. Ir krepšininkai, ir organizatoriai esame patenkinti, kad stovykloje darbavosi tikri krepšinio srities specialistai, kad pavyko pasikviesti net tris 2010 metų Pasaulio bronzinės Lietuvos krepšinio rinktinės trenerius. Esame dėkingi Šilutės sporto mokyklos direktoriui Aivarui Lileikiui ir organizacijos „Šilutės sportas“ direktoriui Dainiui Gricevičiui bei įmonėms „Dovega“ ir „Vilkyškių pieninė“, kurie svariai prisidėjo prie stovyklos organizavimo. Planuojame, kad stovykla taps kasmetine, ir turime planų net šią vasarą surengti dar vienos ar dviejų savaičių pamainą. Jau dabar tėveliai ir jaunimas skambina, nes sulaukė tikrai puikių atgarsių“.
Daugiau informacijos ir stovyklos vaizdo bei foto įspūdžių – „Facebook“ puslapyje SiluteBasketball.

J.Gavėnia priminė, kad birželio 8 dieną startuos naujas projektas „Šilutės krepšinio gatvės lyga“, skirtas turiningai praleisti vasaros vakarus lauko aikštelėse. Krepšinio kovos vyks aikštelėje, prie Šilutės meno mokyklos.

Apie šį projektą daugiau informacijos – „Facebook“ puslapyje SilutesKrepsinis.