Baldininkų kurėnas „Germanika“ dalyvavo ekspedicijoje

„Tikslas pasiektas!“ Tokią naujieną birželio 12 d. paskelbė SBA grupė. „Inno Line“ komandos pastatytas „Germanikos“ laivas drauge su kurėnais „Rusnietė“, „Juodoji meška“ ir „Vytis“ įveikė 170 km Nerimi nuo Vilniaus iki Kauno. Kelionė vyko su „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda.

Kurėnai – Neryje

Laivo „Germanika“ ir SBA bendrovės „Inno line“ kapitonas Rolandas Baltuonis su antruoju kapitonu Aibolat Sarybajev sako, kad šįkart išsipildė net kelios svajonės. „Kurėnas pirmą kartą dalyvavo „Nacionalinėje ekspedicijoje“.

Be to, Neries pakrantėse gyvenantiems žmonėms atvežėme Pamario laivus. Ir parodėme, jog būtina atgaivinti laivybą upėse. Be ekspedicijoje sužinotų naujų istorinių faktų ir aplinkybių maloniausia buvo plaukiant matyti mums mojuojančius žmones. Gali būti, kad laivus Neryje jie matė pirmą kartą“, – sako Rolandas.

Vilnius – Trakai – Kernavė – Kaunas

SBA grupė šiais metais prisijungia prie LRT istorijos entuziastų „Nacionalinės ekspedicijos“. „Nacionalinės ekspedicijos“ senovinių laivų karavanas plukdė garsių ir žinomų Lietuvos asmenybių. Tai kelionė  su Edmundu Jakilaičiu, Alfredu Bumblausku, Robertu Petrausku, Selemonu Paltanavičiumi ir kitais. Šįkart suplanuotas maršrutas Nerimi aplankant keturias Lietuvos sostines: tai Vilnius, Trakai, Kernavė ir Kaunas.

Statė patys

Įmonės „Germanika“ darbuotojai patys pagal autentiškus brėžinius atkūrė vieną greičiausių Kuršių mariose plaukiojusių kurėnų. Juos konsultavo istorinių laivų statybos meistras rusniškis Simas Knapkis. Kurėną laisvu nuo darbo metu savo rankomis statė daugiau nei pusė – apie 300 – „Germanikos“ darbuotojų, prisijungė jų šeimų nariai, SBA jaunųjų lyderių programos dalyviai iš visų grupės įmonių. „Germanikos“ darbuotojai 8 metrų ilgio plokščiadugnį laivą, kokiu kadaise plaukiodavo žuvies supirkėjai, atkūrė per 4 mėnesius.