Balsų pirkimas Šilutėje: girti rinkėjai ir balsas už 20 litų

balsavimasPolicija pirmąją išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose dieną jau užfiksavo tris galimo rinkėjų papirkinėjimo atvejus Šilutėje. Pirminiais duomenimis, viena politinė jėga į apygardą pristatė girtų rinkėjų būrį, kitas rinkėjas pričiuptas savo balsą pardavęs už 20 litų.

„Vakar, 10 val. Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutės r. savivaldybės patalpose, kur įrengta išankstinio balsavimo patalpa, atvyko balsuoti pilietis Z. J. su iš anksto pažymėtu rinkimų biuletenio pavyzdžiu. Pasak piliečio, pažymėtą biuletenį jam davė iš matymo pažįstama moteris, pažadėjusi už balsavimą, pagal pažymėtą rinkimų biuletenį, po balsavimo sumokėti 20 litų“, – praneša Policijos departamentas.

Netrukus po šio incidento, Šilutės r. policijos komisariate gautas pranešimas, kad Šilutės r. galimai vienos valandos bėgyje už pinigus bus vežami balsuoti rinkėjai nurodytu automobiliu. Apie 15.00 val. buvo sulaikyta grupė asmenų, kurie gavo atlygį už tai, kad balsuotų už tam tikrą politinę partiją.

Abiem atvejais, pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo. Kokia partija ar partijos galimai pirko balsus, policija neskelbia.

Organizuota grupuotė įtariama žmonių vežimu automobiliais į Šilutės savivaldybę, kur už 20, 30 ar 50 litų žmonės balsuoja už tam tikrą kandidatą.

Name, kur galimai vyko paperkamų balsuotojų registracija ir pinigų išmokėjimas, TV3 „Žinios“ ant stalų užfiksavo lapelius su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nario, parlamentaro Kęsto Komskio pavardėmis ir nurodymais, kaip pažymėti jo pavardę balsavimo biuletenyje, taip pat rinkėjų vardai ir pavardės.

Policijos pareigūnai toliau aktyviai dirba visoje šalyje ir stebi prasidėjusius rinkimus.

Pareigūnai dar kartą įspėja, kad nustačius atvejus, kuomet bus bandoma papirkti rinkėjus, šių asmenų atžvilgiu bus vykdomi atitinkami policijos veiksmai.  Primename, kad LR baudžiamojo kodekso 172 str. numatyta, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų.

Atsakomybės neišvengs ir tie, kurie sutinka perleisti savo balsą už pinigus ar kitokį atlygį. Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1000 iki 2000 litų.

Išsamiau skaitykite penktadienio, spalio 12 d. „Šilutės naujienų” laikraštyje.

joomplu:7466