Balsuoti iš anksto panoro ypač daug šilutiškių

Antradienį prasidėjus išankstiniams II turo Prezidento rinkimams prie balsadėžių sulaukta net 446 rinkėjų. Tai 110 daugiau, nei pirmąją pirmojo turo dieną, kai buvo sulaukta 336 rinkėjų.

Primename, kad antrajame rinkimų ture susitinka perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda, už kurį pirmajame ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė, prieš dvi savaites surinkusi 20,05 proc. balsų.

„Pirmąją išankstinio balsavimo dieną antrajame ture mūsų rinkėjai buvo ypač aktyvūs. Žmonės ėjo visą dieną labai intensyviai, buvo ir atvykusių iš kitų miestų, ir gyvenančių užsienyje. Jokių incidentų nebuvo“, – sakė apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Loreta Pakalniškienė.

Pasak pirmininkės, daug rinkėjų išsitarė, kad apsispręsti dėl savojo favorito jiems nebuvo sunku, tai buvo padarę iki balsavimo dienos.

Iš viso pirmąją dieną Šilutėje balsavo 446 rinkėjai, o šalyje – daugiau kaip 41,5 tūkst. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, tai yra 1,7 proc. bendro rinkėjų skaičiaus.

Pasak VRK, balsavimas vyko greitai, labiausiai dėl to, kad antrajame ture yra tik vienas biuletenis, kuriame – tik dviejų kandidatų pavardės. Todėl rinkėjai kabinose užtrunka trumpai.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną, kaip ir pirmajame ture, aktyviausi buvo Neringos savivaldybės, o pasyviausi – Šalčininkų r. rinkėjai.