Baltos knygų burės sukvietė vaikus ir suaugusiuosius

vaiku knygu muge savivaldybejeMokslo metų pradžią Šilutės bibliotekininkai pažymėjo didžiuliu renginiu – tarptautine Vaikų knygos muge, kurią rengia kas treji metai.

Šiemet į šį strateginį rajono kultūros renginį „Kviečia baltos knygų burės“ atvažiavo svečių iš tolimosios Armėnijos, Latvijos ir Kaliningrado. Vaikus viliojo įvairios pramogos ir lavinamieji renginiai, pagerbta Knygų admirolė, surengtos tikros admiroliškos linksmybės mažiesiems, mokytojams ir tėveliams.

O susitikę 4 šalių bibliotekininkai aptarė nuveiktus darbus ir parengtus projektus, numatė bendradarbiavimo planus ateičiai, susitiko su rajono vadovais ir Klaipėdos kolegomis, pamatė Palangos pajūrį.

Sugrįžo Tarptautinė knygų mugė

Nors lietus plaupė kaip iš kibiro, bibliotekos kieme stovinti palapinė netruko prisipildyti vaikų ir suaugusiųjų. Į kiemą netrukus riaumojančiais senoviniais motociklais įdardėjo Kapitono flotilės nariai. „Pakeliui sugedus laivui Šyšos uoste mes išlipom, persėdom ant motociklų ir atvykome į šventę“, – eilėmis prabilo svečias Kapitonas. Ir skambant fanfaroms paskelbė po 3 metų pertraukos į Šilutę vėl sugrįžusios Tarptautinės knygų mugės „Kviečia baltos knygų burės“ pradžią. vaiku knygu muge vaikai

Kapitonas kvietė į sceną bibliotekos direktorę Dalią Užpelkienę ir bibliotekininkų partnerius iš Kaliningrado, Latvijos ir Armėnijos, Seimo narius, knygų mugės ambasadorę, rajono merę Daivą Žebelienę.

Su mokslo ir žinių diena bibliotekos lankytojus sveikinusi rajono vadovė išreiškė viltį, kad kasdien jų laukianti biblioteka kitomis mokslo metų dienomis sulauks kur kas gausesnio skaitytojų būrio. Gero darbo kartu su kolegomis Šilutės bibliotekininkais ji linkėjo svečiams latviams, armėnams ir rusams.

Žingeidumo ir žinių troškimo moksleiviams linkėjo Seimo narys Artūras Skardžius, nes, anot jo, tik šių savybių nestokojantys žmonės gali kurti drąsią ir tvirtą mūsų valstybę.

Mažiesiems Šilutės bibliotekos lankytojams užsienio svečiai dovanojo naujų knygelių, Šilutės bibliotekininkai tokių pat dovanų išsiuntė jų skaitytojams.

Kapitono paraginti patriukšmavę mažieji šventės dalyviai rinko Knygų admirolą, kuriuo galėjo tapti tik šmaikščiausias, ištvermingiausias ir visaip kitaip -iausias šventės dalyvis. Admirolės regalijos uždėtos Pamario pagrindinės mokyklos 4d klasės mokinei Emilijai Šeputytei (mokytoja Dalia Solovjovienė). Prizą Knygų admirolei įsteigė knygynas „Pegasas“.

Plojimais palydėję Klaipėdos jaunimo teatro trupės spektakliuką apie Mikę Pūkuotuką, vėliau visi rikiavosi prie Šilutės kariškių palapinės, mat čia jau kvepėjo gardi kareiviška košė, sušildžiusi drėgmės permerktus vaikus.

knygu muge admiroleBibliotekininkai pasidalijo patirtimi

Tądien bibliotekoje buvo tęsiamas Šilutės gimtadienio dieną, improvizuotų K.Donelaičio pusryčių metu, pradėtas molio edukacijos konkursas „Arbata iš metų į metus“. II konkurso etape dirbo Pamario pagrindinės mokyklos moksleiviai, jiems vadovavo mokytojos Jurgita Balčytienė, Asta Memytė ir tautodailininkė Ismonda Katutienė. Nors laimėtojai – penki moksleiviai jau išrinkti, dekoravimas dar vyks ir ateityje.

Bibliotekos lankytojai galėjo pamatyti įspūdingą parodą, pavadintą „Ateities archeologija“, kurią parengė Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) nariai, dalyvavę tarptautiniame keramikų simpoziume „Harmonija 2013“. Pamario bibliotekininkų partneriai organizuojant parodą buvo Punsko lietuvių kultūros namai, specialiai į parodos atidarymą atvyko LDS pirmininkė Edita Radvilavičiūtė – Utarienė.

Parodą, kurioje prakalbintas molis, šilutiškiai gali pamatyti iki rugsėjo 28-osios.

Tuo pat metu Pamario bibliotekininkai surengė profesinį pokalbį kartu su kolegomis iš Kaliningrado, Armėnijos ir Latvijos. Visi pasidalijo patirtimi, pasakojo apie savo naujausius projektus.

Tikra dovana svečiams ir miestelėnams, moksleiviams ir jų mokytojams tapo vakaro, kurio metu Bauskės Rundalės pilies darbuotojai pristatė dvaro buities istorinę rekonstrukciją „Damų buduaro paslaptys“, programa. Šios programos partneriais tapo Šilutės meno mokyklos moksleiviai, papildę ją muzikiniais intarpais.

Svečiai dainavo lietuviškai

Bibliotekininkų svečiai antradienį dalyvavo pokalbyje su žiniasklaidos atstovais, juos priėmė savivaldybės vadovai.
Į savivaldybę ir tiesiog į mažąją posėdžių salę išradingųjų knygu muge damosbibliotekininkų delegacijos įžygiavo garsiai traukdamos lietuviškas dainas. Tuo svečiai įrodė, kad yra geri mokiniai – jų pramoko vos per pusdienį.

Savivaldybės vadovams parengtas jau kelis dešimtmečius besitęsiančios draugystės pristatymas, vieni kitus keitė vaizdai apie mūsų ir gretimų rajonų bibliotekininkų keliones vienų pas kitus, bendrus projektus, konferencijas, ekspozicijas, knygų muges.

Anot D.Užpelkienės, prie apvalaus stalo dažnai renkamasi tam, kad iš tokių susitikimų būtų nauda visiems, kas atveria bibliotekų duris.

Svečių atstovai Baiba Tormane, Jurijus Petrosianas ir Irina Kajukova dėkojo už galimybę atvykti į mūsų kraštą, susipažinti su pamariečių ir kitų kolegų patirtimi ir išreiškė viltis, kad tie ryšiai ateityje dar tvirtės.

„Mūsų bibliotekininkų draugai yra ir mūsų Savivaldybės draugai“, – sakė merė D.Žebelienė. Ji taip pat pasidžiaugė ilgamete knygininkų partneryste ir dėkojo D.Užpelkienei bei jos kolektyvui „už iniciatyvas ir intrigas, kurioms Savivaldybė pritaria ir pasiduoda“. Vėliau šilutiškiai svečius lydėjo į Klaipėdos I.Simonaitytės biblioteką ir Palangos pajūrį. „Mūsų svečiai turi parsivežti ir daugiau įspūdžių bei platesnį supratimą apie Lietuvą“, – sakė D.Užpelkienė.