Banko SNORAS kreditorių planuose – ieškinys VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, Lietuvos valdžios institucijoms ir BAB bankui SNORAS

Banko "Snoras" filialas Šilutėje. / © silutesnaujienos.ltBanko SNORAS obligacijų ir indėlių sertifikatų turėtojai, gavę neigiamą VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ atsakymą į pateiktą pretenziją dėl draudimo išmokų mokėjimo ir nesulaukę valdžios atstovų atsako į raginimą prisiimti atsakomybę už banko nacionalizavimą ir bankrotą, artimiausiu metu ketina pareikšti ieškinį VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, BAB bankui SNORAS ir Lietuvos valdžios institucijoms.

Ieškinys bus teikiamas daugiau nei 200 asmenų vardu. Konkretus ieškinio turinys šiuo metu yra formuluojamas kreditoriams atstovaujančių teisininkų.

Kaip teigia vienas iš pretenziją pareiškusių asmenų Andrius Liubinas, „VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ neatsižvelgė ir net nebandė gilintis į pretenzijoje išdėstytus argumentus, o draudimo išmokas atsisakė mokėti remdamasi visiškai formaliais argumentais.“

„Mes nesame suinteresuoti bylinėtis ir apgailestaujame, kad taikaus problemos sprendimo būdo nebuvo linkę rinktis atsakingų institucijų vadovai ir kiti pareigūnai, iš kurių lūpų kaip tik ir pasigirdo pasiūlymas teistis. Patys kreditoriai teisminį kelią mato kaip kraštutinę priemonę ir vis dar nepraranda vilties, kad valdžios atstovai galiausiai parodys norą pradėti atvirą dialogą ir išspręsti nesutarimus taikiai“ – teigia kita pretenzijos pareiškėja Dalia Matelienė.

„Kaip ir iki šiol, ir toliau kviečiame nukentėjusius asmenis prisijungti prie grupės ir kartu ginti savo pažeistas teises, nes tokiu būdu galime pasiekti geresnių ir mums palankesnių rezultatų“ – teigia Andrius Liubinas.

Banko kreditoriai – bankrutuojančio banko SNORAS obligacijas ir indėlių sertifikatus įsigijusių asmenų grupė, jau vienijanti apie 800 narių. Grupė susibūrė 2011 m. lapkričio 20 d. ir siekia atgauti savo lėšas, kurios dėl jiems nesuprantamų priežasčių iki šiol nėra grąžintos. Banko kreditoriai, siekdami savo tikslo, yra pasirengę geranoriškai bendradarbiauti su visomis atsakingomis institucijomis ir ginti savo interesus visomis prieinamomis teisinėmis priemonėmis.