Baudų nemokanti šilutiškė kontrabandiniais rūkalais prekiavo autobusų stotyje

cigarŠilutės autobusų stotyje pasieniečiai sulaikė čia dirbančią valytoją. Paaiškėjo, kad moteris darbo vietoje laikė kontrabandinius rūkalus ir jais prekiavo stoties teritorijoje nuomojamame kioske.

Labai panašiomis aplinkybėmis ji pasieniečiams stotyje jau buvo įkliuvusi prieš metus. Baudų nemokančiai moteriai šiuo metu jų yra skirta už 120 tūkst. litų.

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai Šilutės autobusų stotyje sulaikė 54 metų vietinę gyvcighariukaientoją. Pasieniečiai turėjo žinių, kad valytoja dirbanti moteris gali neteisėtai saugoti ir prekiauti kontrabandiniais rūkalais, todėl nuspręsta patikrinti tarnybines stoties patalpas.

Rakinamame metaliniame seife VSAT pareigūnai aptiko 542 pakelius cigarečių „Saint George“, „Bond Street“, „Fest“, „Lifa“, „NZ“, „Compliment Superslims“ ir „Minsk“. Kai kurie cigarečių pakeliai buvo paženklinti rusiškomis bei baltarusiškomis banderolėmis, kiti buvo be jokių akcizo mokesčio ženklų. Manoma, kad rūkalai be banderolių įsigyti neapmuitintų prekių parduotuvėse.

Sulaikyta autobusų stoties valytoja toje pačioje teritorijoje yra išsinuomojusi kioską, kuriame, įtariama, ir prekiavo kontrabandinėmis cigaretėmis. Pasieniečiams aiškinantis įvykio aplinkybes ir pildant dokumentus, nusipirkti pigesnių rūkalų į šį „tašką“ atėjo penki asmenys.

Vėliau atliktos kratos metu šilutiškės namuose rasta dar 30 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Visų sulaikytų rūkalų vertė, įskaičiuojant ir privalomus sumokėti akcizo mokesčius, siekia beveik puspenkto tūkstančio litų.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo ir realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Už šį pažeidimą stoties valytojai gresia bauda nuo 5 iki 10 tūkst. litų, tačiau abejojama, ar moteris ją sumokės.

Ne kartą anksčiau už panašius pažeidimus bausta šilutiškė savo „sąskaitoje“ jau turi sukaupusi baudų už 120 tūkst. litų. Jas moteriai, įkliuvusiais su kontrabandinėmis cigaretėmis, yra skyrę ir VSAT, ir policijos pareigūnai.

Vieną iš jos neteisėtos veiklos epizodų Šilutės autobusų stotyje pasieniečiai išaiškino ir praėjusių metų kovą. Tąkart stotyje jos nuomojamame kioske VSAT pareigūnai rado 297 pakelius kontrabandinių cigarečių „Saint George“.