Beata kviečia dalyvauti labdaringoje iniciatyvoje

beatos foto su baklazanaisPaskutinį rugsėjo savaitgalį, 27-29 dienomis, kulinarinių knygų autorė ir TV3 laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson kviečia visus rengti vaišes, dalintis ir taip dalyvauti jau trečius metus Beatos ir „Maisto banko“ rengiamoje iniciatyvoje „Kviečiu į svečius“.

Aktyviausią šios iniciatyvos dalyvį Beata pasikvies į svečius ir pati asmeniškai padėkos už nuveiktus gerus darbus.

„Kviečiu į svečius“ – labai paprasta, jauki ir naminė labdaringa iniciatyva: jūs pagaminate tai, ką mėgstate, pasikviečiate į svečius žmones, kuriuos mylite, o šie savo dėkingumą jums išreiškia litais. Tie litai pasibaigus vaišėms iškeliauja į „Maisto banko“ sąskaitą ir yra panaudojami skurstantiems žmonėms pamaitinti. Tikrai nereikia pergyventi, kad nesurinksite per labdaringas vaišes tūkstančių – kiekvienas jūsų surinktas litas „Maisto banko“ rankose pavirs 16 Lt parama maistu nepasiturintiems.

Daugelis lietuvių nejaukiai jaučiasi – kaip čia prašysi pinigų iš pas tave į svečius atėjusių draugų ir artimųjų. O jūs tiesiog pastatykite kokį indą, šalia užrašykite „Ačiū, kad padedate „Maisto bankui“ ir viskas – kas kiek norės, tiek tyliai ir paaukos.

Šiais metais Beata nusprendė, kad laikas ir plačiai visuomenei parodyti, kaip veikia „Maisto bankas“ ir kaip jo veikla padeda pamaitinti skurstančius Lietuvoje – pažiūrėkite trumpą video kvietimą iš labdaros valgyklos.

„Praėjusią savaitę pirmą kartą apsilankiau Naujoje Vilnioje veikiančioje labdaros valgykloje „Ekklesia“ ir likau sukrėsta. Ir ne vien fakto, kiek daug Lietuvos žmonių reikia paramos ir kiek daug jų pamaitinama labdaros valgyklose. Labiausiai esu sujaudinta valgyklos vadovės Larisos pagarbaus požiūrio į šiuos žmones – tiek kuklumo ir tylaus, atkaklaus darbo, tiek pagarbos žmonėms, kurie ateina iš gatvės tikrąja ta žodžio prasme“, – pasakoja kulinarinių knygų autorė.

„Man labai svarbu, kad mūsų labdaros valgykloje būtų tvarkinga, švaru, be galo svarbu, kad žmonės jaustųsi žmonėmis, kad jaustų, jog juos gerbiame“, – keletą kartų pabrėžė Larisa, pasakodama, kaip „Maisto bankas“ padeda tiems žmonėms patiekti pietus.

„Vien dėl tokių pasiaukojančių žmonių kviečiu visus prisidėti prie iniciatyvos „Kviečiu į svečius“ ir surengti labdaringas vaišes.

beata su zmonemisTokias vaišes galite ruošti namuose, darbovietėse, mokyklose, bendruomenės centruose. Be to, oras dar tinkamas ir piknikams. Vaišingiesiems lietuviams juk netrūksta idėjų, kaip surengti smagų ir prasmingą pasibuvimą kartu.  

Beje, šiais metais kviesti į svečius bus patogu ir naudojantis „Facebook“. Užsukę į „Beatos virtuvės“ Facebook paskyrą, galėsite pasikviesti draugus į savo rengiamas vaišes arba pasirinkti, pas ką nueiti į svečius“, – sako Beata.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Kviečiu į svečius“ galite rasti svetainėse www.kvieciuisvecius.lt, www.beatosvirtuve.lt.

***

Beatos Nicholson ir „Maisto banko“ projektas „Kviečiu į svečius“ 2012 metais sunokino puikų labdaros derlių. Draugų ar bendradarbių pakviesti pasivaišinti ir pabendrauti, geradariai nepasiturinčių maitinimui paaukojo 30,5 tūkstančių litų. Labdaringos iniciatyvos „Kviečiu į svečius“  metu surengta 70 vaišių, jose dalyvavo daugiau nei 2 tūkstančių svečių. Už surinktas lėšas „Maisto bankas“ skurdžiai gyvenantiems žmonėms galėjo patiekti daugiau nei 185 tūkst. porcijų maisto.