Bebaimiai žvejai ant aižėjančio Kuršių marių ledo važinėjasi keturračiais

V.Jusys 2013 076Jau prieš savaitę hidrometeorologai perspėjo – ledo masyvas Kuršių mariose suskeldėjo, plyšiai didėja, properšos plečiasi, vėtros nerimsta, eiti ar važiuoti ledu pavojinga.

Bet iki penktadienio juo vis tiek ėjo ir važiavo žvejai, laviruodami tarp likusių stabilesnių plotų, kol galop teko prašytis gelbėtojų pagalbos.

Penktadienį apie pietus gelbėtojai buvo kviečiami nukelti nuo lyčių du vyrus, o vėliau atėjo žinia apie dar tris tarp skeldėjančių ledo plyšių lyg spąstuose atsidūrusius, važiavusius keturračiu motociklu nuo Rusnės salos pusės maždaug ties Vytinės upės žiotimis.

grti  krant kebluVJusysPakrančių apsaugos rinktinės laivas su oro pagalve „Christina“ pirmiausia nukėlė du vyrus, o vėliau nuvažiavo link kitų. Operacija buvo sėkminga, ties Naikupės siurbline išgelbėtieji išlaipinti į krantą.

Tai jau trečioji sėkmingai pasibaigusi gelbėjimo operacija per pastarąsias kelias savaites.

Medikai ir ugniagesiai kovo 5 dieną išgelbėjo įlūžusius vyrus. Laimei, gelbėtojai laiku spėjo padėti. Vienas iš žvejų buvo smarkiai sušalęs, jam prireikė medikų pagalbos.

Gelbėti skęstančio žvejo specialiosios tarnybos vyko dar anksčiau šį mėnesį. 52 metų vyras išsimaudė lediniame vandenyje patekęs ant properšos. Smarkiai sušalusį žveją pavyko išgelbėti – vyras pateko į medikų rankas.

Iki šiol nesutariama, kaip sudrausminti bebaimius žvejus, kuriems perspėjimai nelipti ant pavojingai plono ledo nė motais. Baudos už viešosios tvarkos taisyklių pažeidimus simbolinės ir poledinės žūklės mėgėjų negąsdina.

Šiuo metu sulaužytas ledas jau ne tik dalyje Kuršių marių, bet ir nemažomis atkarpomis Nemuno žemupyje. Pirmasis ledonešis sausio pradžioje Atmatoje buvo įstrigdęs kelių kilometrų ilgio lyčių sankamšą tarp Šyšos ir Minijos žiočių, bet srovė ir vėtros ją iki šiol jau įveikė.

Atšiaurus pavasaris žiemišką sąstingį vis tiek pamažu plėšo ir trupina, kol tirpdyti niekaip neišeina.

Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja gyventojus, kad šylant orui Kuršių marių ledas tampa nestabilus. Siekiant išvengti galimų nelaimių, gyventojai prašomi nelipti ant Kuršių marių ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius. Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir tiksliai pranešti apie įvykį, nurodyti jo vietą.

Parengta pagal respublikinę spaudą.