Bėgimas gamtos takais: „Ventės ragas – Kintai“

Liepos 11 d. Kintuose vykęs IV „Laukinis trail“ 2020 metų turo etapas „Ventės ragas – Kintai“ pačių organizatorių buvo pavadintas bene lygiausiu bėgimu gamtos takais. Tačiau tikrai ne lengviausiu.

Akmenuota Pamario pakrantė, kanalų išvagotos pievos, miško keliai nepagailėjo iššūkių bėgikams.

Bėgimas Šilutėje retas renginys. Kodėl taip yra nežinia, bet galima padėkoti vilnietei, ultramaratono rekordininkei, „Laukinis trail“ bėgimų organizatorei Viktorijai Tomaševičienei, kad visos šalies bėgikams kasmet surengia tokią bėgimo šventę Kintuose.

Kaip ir kasmet, varžybų centras įsikūrė erdviame ir vaizdingame Kintų paplūdimyje, iš kurio atsiveria įspūdinga panorama į Kuršių marias ir kitoje jų pusėje esančias Neringos kopas. Bėgime dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Klaipėdos, Plungės, Kretingos, Mažeikių, Jonavos, Ukmergės, Kaišiadorių, Panevėžio, Tauragės, Šiaulių, Kretingos, Kelmės, Kazlų Rūdos, Pasvalio, Priekulės, Šilalės ir Šilutės ir net Latvijos.

Daugiausiai bėgikų stojo prie 19 km starto linijos – 88, kiek mažiau – 82 prie 7 km starto linijos, o didžiąją trasą „Ventės ragas – Kintai“ ryžosi įveikti 51 greitakojis.

Gaila, bet varžybų protokolą papuošė tik trijų šilutiškių pavardės: Gediminas Kazlauskas, Arlandas Mazgeika bei Ruslanas Seitkalijevas, kuris liepos 19 d. Vilniuje dalyvaus 100 km bėgime. G. Kazlauskas ryžosi įveikti didžiąją – 27 km trasą ir tai padarė per 2:41,28. R. Seitkalijevas 19 km įveikė per 1:35,17, o A. Mazgeika 19 km nubėgo per 2:07,25.

Pasak V. Tomaševičienės, šis pamario krašte vykstantis bėgimas jai pačiai labiausiai patinka iš visų „Laukinis trail“ bėgimų. „Tai unikalus bėgimas, kuris vyksta įdomios, nenuspėjamos gamtos apsuptyje. Pamario lygumos ir užliejamos pievos atrodo visai kitaip nei kitur Lietuvoje. Pamarys – vėjo ir marių karalystė, tad pievos tai būna užlietos, kad pro jas prabėgti nėra galimybės, tai pakrantės akmenys gali būti apsemti, kur mūsų trasa veda. Kasmet tenka koreguoti trasas. Visgi smagu, kad pamarį atranda vis daugiau žmonių“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Viktorija.