Bėgimas Laisvės gynėjų dienai paminėti

Jau aktyviai ruošiamasi tradiciniam bėgimui Laisvės gynėjų keliu - Sausio 13-ajai paminėti, organizatoriai kviečia registruotis. Sporto renginys vyks 21-ąjį kartą.

Laisvės gynėjų dienai skirtas bėgimas iki šiol organizuotas 20 kartų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Bėgimo mėgėjai, kaip ir kasmet, sieks įveikti 8 000 m atkarpą – nuo Girulių televizijos bokšto iki Klaipėdos miesto savivaldybės pastato (Liepų g. 11). Šįkart nuspręsta bėgti Sausio 13-sios išvakarėse, jau sutemus, kad labiau pajusti įvykio atmosferą. Prie Klaipėdos savivaldybės degs Laisvės gynėjams skirti atminimo laužai. Bėgimo startas – 20 val.

Dalyviai į starto vietą Giruliuose gali vykti užsakytu autobusu, kuris nuo 18.30 val. iki maždaug 19 val. lauks prie Klaipėdos m. savivaldybės. Registracija galima prie autobuso ir starto vietoje, Giruliuose, prie televizijos bokšto.

Mokiniams (iki 15 metų ir jaunesniems), veteranams, kuriems nuotolis per ilgas, siūloma bėgti nuo Vasaros koncertų estrados iki Savivaldybės pastato – 3 000 m. Jų starto laikas – apie 20.15 val. (prabėgus pagrindinei bėgikų grupei). Išankstinė registracija vyksta interneto svetainėje https://timingapp.lt/. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, susipažino su bėgimo nuostatais ir su jais sutinka. Asmenims iki 18 m. reikia turėti tėvų, globėjų ar trenerio sutikimą. Papildoma registracija vietoje ir internetu užsiregistravusiųjų dalyvių numerių išdavimas vyks renginio dieną nuo 18.30 iki 19 val. prie Savivaldybės laukiančiame autobuse ir nuo 19.30 iki 19.55 val. autobusui atvykus prie Girulių televizijos bokšto.

3 km distancijos bėgikų papildoma registracija ir numerių išdavimas vyks starto vietoje, Vasaros estradoje, nuo 19.15 iki 20.10 val.

Finišo vietoje, prie Savivaldybės bėgimo dalyvių lauks karšta arbata ir vyks apdovanojimų ceremonija. Pirmiesiems 200 finišavusiųjų bus įteikti atminimo medaliai, o 6 geriausiems vyrams ir moterims – taurės. Bus apdovanotas ir vyriausias bei jauniausias bėgimo dalyviai.

Bėgimą organizuoja BĮ Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla su Klaipėdos miesto savivaldybe. Partneris – Klaipėdos bėgikų klubas „Maratonas“.

Kviečiame internete bėgimo sporto entuziastus plačiai dalintis šiuo renginiu su Kauno, Vilniaus bei kitų miestų atstovais, kad atvyktų į Klaipėdą ir solidarizuotųsi, paminint Laisvės gynėjus ir prisimenant 1991 metų sausio 13-osios įvykius.