Bėgimo „Junkis, bėk, padėk“ dalyviai rinko aukas Zambijos vaikams

zambija   naumiescio darzelisOrganizacija „Gelbėkit vaikus“ antrus metus Lietuvoje organizuoja solidarumo bėgimą, kurio metu surinktos lėšos skiriamos Lietuvos ir Zambijos vaikams. Jau antrus metus kartu su šimtais Lietuvos mokyklų akcijoje dalyvauja ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio bendruomenė.

Bėgimo dalyvių surinktas lėšas organizacija „Gelbėkit vaikus“ išdalija vaikams, gyvenantiems vaikų dienos centruose Lietuvoje, patiriantiems smurtą, skurdą ir nepriežiūrą, suteikiant jiems psichologinę pagalbą. Dalis rėmėjų lėšų atitenka Mikutos kaimo Zambijoje mažiesiems gyventojams, kurie kasdien kovoja už savo gyvenimą, kenčia alkį ir nepriteklių.

Akcijoje dalyvaujantys naumiestiškiai kalbino tėvelius, senelius, kitus artimuosius, kad šie paremtų kiekvieną jų nubėgtą simbolinį kilometrą. Solidarumo bėgikai savo kortelėje uoliai registravo visas surinktas lėšas.

Rugsėjo 29 d. visi mokyklos – darželio ugdytiniai su auklėtojomis ir mokytojomis stojo prie bėgimo starto linijos. Džiugino, jog mokinukai suvokė, kad jų pasiryžimas dalyvauti šiame projekte gali padėti vargstantiems vaikams ir kad jie socialiai atsakingi ir už kitus šios žemės mažuosius.

Dalyvavimas antrajame solidarumo bėgime suvienijo vaikus, mokytojus, auklėtojus sportinei veiklai ir pagalbai kitiems. Vaikų surinkti 266 eurai bus perduoti organizacijai „Gelbėkit vaikus“.