Beglobių gyvūnų istorijos – iš vargano gyvenimo į rojų

 

58643473 424302495021708_4843097305852674048_nNuskriausti, neprižiūrėti, ligoti, niekam Lietuvoje nereikalingi gyvūnai vis dažniau atranda mylinčius šeimininkus užsienyje. Vien iš Šilutės rajono pernai į Angliją, Vokietiją, Švediją išvažiavo apie 20 katinų, šiek tiek mažiau šunų.

Naujais namais Anglijoje džiaugiasi ir Ventukas – iš vargano gyvenimo Ventės kaime išgelbėtas rotveileris, neseniai iš Šilutės svetur išvyko ir šeimininkų neprižiūrėtas haskis.

Renkasi patys emigrantaiVentukas sirgo_2

„Šilutės beglobių“ įkūrėja Rimutė Vismantienė socialiniame tinkle dalinasi ne tik pagalbos prašymais paremti sergančius gyvūnus, bet ir pasidžiaugia jau namus radusiais šunimis ir katėmis. Beglobius priglaudžia ne tik kraštiečiai, bet ir svetur gyvenantys lietuviai – vien per paskutinį mėnesį du organizacijos priglausti šunys iškeliavo į Angliją.

Pasirodo, užsienyje gyvenantys lietuviai seka „Šilutės beglobių“ veiklą socialiniuose tinkluose ir patys pasirenka gyvūnus, kuriems norėtų suteikti namus. Organizacija iš savo pusės sutvarko dokmentus, pasirūpina mikroschemomis, skiepais, gyvūnus karantinuoja, o naujieji šeimininkai apmoka keturkojų kelionės išlaidas.

„Jie už gyvūno kelionei skirtus pinigus Anglijoje ar kitur užsienyje galėtų nusipirkti bet kokį geresnį šunį ar katiną, bet mūsų beglobius paima dėl to, kad jie buvo nuskriausti, niekam nreikalingi“, – sakė R. Vismantienė.

Tokiu būdu, vien per paskutinius metus, į užsienį išvažiavo jau kelios dešimtys šios organizacijos globotinių.

Vargeta virto princu

„Kai aš į jį pasižiūriu nuotraukose, man širdis dainuoja. Kaip jis ten gerai gyvena“, – apie buvusį savo globotinį, Ventuku pavadintą šunį kalba Rimutė.

Ventuko vardas jam buvo suteiktas neatsitiktinai. Rotveileris buvo vienas iš keturių šunų, kuriuos „Šilutės beglobiai“ iš nevalyvų šeimininkų išgelbėjo kovo mėnesį Ventės kaime. Iš neprižiūrimo rotveilerio buvo likę tik kaulai ir oda. Priglaustam Ventukui buvo pašalintas auglys nuo šlaunies, prireikė dar poros mėnesių, kol jis priaugo svorio, sustiprėjo. Pasveikusiam šuniui Rimutė ėmė ieškoti naujų šeimininkų.

59557980 2247152012218871_6227446616329027584_nVentuką globoti panoro Anglijoje gyvenanti lietuvių šeima. Šuo gyvena kartu su dar trimis šeimininkų šunimis ir jaučiasi puikiai. Jo globėja Violeta siunčia Rimutei Ventuko nuotraukas, kuriose jis vartosi tarp pagalvių ant šeimininkų sofos, išdidžiai vaikšto po kiemą ar miega prie židinio. Šeimininkai sako, kad Ventukas geras, protingas šuo, greit socializuojasi ir jau klauso komandų.

„Iš vargano gyvenimo vargšas pateko į rojų. Saldžiai miega ir bijo pabusti – bijo kad sapnas pasibaigs. Bet tai ne sapnas, tai naujas gyvenimas, kuris prasidėjo tądien, kai mes išgelbėjome jį nuo mirties, nuo bado, kai mieloji Violeta pakvietė jį pas save, atverdama jam savo meilę, savo namų duris. Ačiū Violeta jums, sėkmės, Ventuk“, – naujiesiems šeimininkams dėkoja R. Vismantienė.

Padėti gyvūnams galite jiems paaukodami. VšĮ „Šilutės beglobiai“, įmonės kodas: 304827018, swedBank: LT777300010154919989, PayPal: silutesbeglobiai@gmail.com. Rūpimais klausimais galite susisiekti telefonu 8 671 37333.