Bendraminčiai sutvarkė senąsias Barvų kapinaites

Socialinio tinklo grupės „Mažosios Lietuvos kapai“ autorius ir administratorius Kęstutis Zdanevičius su bendraminčiais inicijavo Saugų seniūnijos, Barvų kaimo evangelikų liuteronų kapinaičių tvarkymo talką.

FB grupė sukurta siekiant suvienyti tuos, kuriems rūpi senieji Mažosios Lietuvos kapai. Šilutiškis fotografas K. Zdanevičius – tikras Mažosios Lietuvos krašto patriotas ir istorijos mėgėjas, dažnai besileidžiantis į išvykas po vietines senąsias kapines.

Pasak Kęstučio, kapai atspindi praėjusio laikmečio istoriją, kultūrą, netgi to meto madas. Kapai – mūsų krašto mažoji architektūra ir visų mūsų kasdienybė.

Sekmadienį vykusioje talkoje Barvų kaimo senosiose kapinaitėse dalyvavo žmonės iš Klaipėdos ir Šilutės rajonų, taip pat lapyniškiai ir barviškiai, kuriuos subūrė seniūnaitė Eglė Paulauskienė.

Talkininkai išpjovė krūmus, surinko ir išnešė šakas bei šiukšles, sugrėbė lapus, nuo antkapių ir paminklų nuvalė samanas, sutvarkė kryžių, pastatė informacinę lentą su kapinių pavadinimu. Visa tai jie atliko be jokio atlygio, tiesiog iš meilės savajam kraštui.