Bendrauja neįgalūs jaunuoliai

neigalieji viltis su balionaisDaug metų graži draugystė sieja sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis” narius ir Jurbarko rajono neįgalių jaunuolių darbo centro lankytojus.

Jaunuoliai susipažino vasaros poilsio ir reabilitacijos stovykloje, kuri kiekvieną vasarą organizuojama Giruliuose, ne kartą kartu dalyvavo respublikiniuose neįgaliųjų meninės veiklos pleneruose.

Bendravimas vyksta ne tik vasarą poilsiaujant kartu, bet ir ištisus metus. Šilutiškių dramos kolektyvas „Žvaigždės“ su naujais spektakliais ne kartą lankėsi Jurbarko neįgaliųjų darbo centre, o jurbarkiečiai atvyksta pas mus.

Ir šiemet „Šilutės Vilties” kvietimu jurbarkiečiai lankėsi Šilutėje. Parodėme Pamario krašto išskirtinumą, dalijomės pasiekimais, diskutavome apie problemas. Esame dėkingi Rusnės kaimo turizmo sodybos savininkams Romualdai ir Gediminui Vasiliauskams už svetingumą: jie pakvietė mus ir svečius pasisvečiuoti jų sodyboje. Buvome paplukdyti Vorusnėlės upe, mariomis, pavaišinti, sportavome.

„Šilutės Viltis” pakviesta dalyvauti neįgaliųjų sporto šventėje „Draugystė“, kuri organizuojama Jurbarke. Džiaugėmės galimybe vėl pasimatyti su bičiuliais, parungtyniauti, išbandyti savo jėgas.

Komandos buvo paruošusios prisistatymus, varžėsi keturiose rungtyse. Dalyviai išbandė taiklumą smiginio mėtyme, sportiniuose žaidimuose ir estafetėje. Kiekvienas galėjo parodyti ištvermę, valią ir draugiškumą sportuojant.

Varžybų lydere tapo Šilutės komanda, II vieta atiteko telšiškiams, III – jurbarkiečiams, IV – šakiečiams. Šilutiškė Ugnė Vindžigelskytė išrinkta sportiškiausia varžybų dalyve.

Vėliau surengtoje diskotekoje visi šoko, dainavo, dalijosi prisiminimais iš ankstesnių susitikimų. Susitarta vėl susitikti liepos mėnesį Giruliuose vyksiančioje respublikinėje neįgaliųjų vasaros poilsio ir reabilitacijos stovykloje.

Mes – socialiniai darbuotojai, centrų vadovai ir neįgaliųjų mamos kalbėjomės apie neįgaliųjų džiaugsmus ir rūpesčius, jų kultūrinę, švietėjišką veiklą, ugdymą ir laisvalaikį, apie darbą su šiais žmonėmis, kuris reikalauja profesinio meistriškumo, išmanymo ir bendravimo kompetencijos. Vienybė bendradarbiaujant padeda mažinti neįgaliųjų atskirtį, skatina neįgaliųjų integraciją, padeda išsaugoti žmoniškąjį orumą.