Bepilotės skraidyklės džiugino jaunuosius traksėdiškius

IMG 8995Rugpjūčio 22 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko užsiėmimai su bepilotėmis  skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija” bibliotekoje”. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Dronų pilotavimo užsiėmimą vedė Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas. Jaunieji skaitytojai buvo supažindinti su dronų veikimo ir valdymo principais, jiems prav estas saugaus valdymo instruktažas. Pirmieji skrydžiai buvo  nedrąsūs ir atsargūs, vėliau – žymiai greitesni. Vaikai pajuto azartą ir vien drono skleidžiamas garsas bei galimybė spustelėjus greičio svirtelę staigiai nuskristi į šalį ar į viršų, suteikė dar daugiau adrenalino.

Daug džiugesio vaikams teikė ir galimybė fotografuoti patikusį kadrą ir jį pasilikti prisiminimui arba filmuoti, nes drone įmontuota vaizdo kamera ore jį laiko stabiliai ir jis puikiai skrenda.

Pasitaikė ir nenumatytų kliūčių – vienas dronas atsidūrė medžio šakose… Tačiau pasitelkus išradingumą, jis buvo greitai nuleistas ant žemės.

Užsiėmimo valandėlė prabėgo greitai ir įspūdingai. Dėkojame bibliotekos specialistams už išskirtinę pažintį su naujausiomis technologijomis bei adrenalinu pulsuojantį laiką.