Biblioteka atvira vasarojantiems šilutiškiams ir svečiams

teatro stovykla_bibliotekoje_IMG_4514Jau ketvirtus metus iš eilės Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka jaunuosius šilutiškius ir svečius pakvietė į stovyklą „Mažieji genijai – menininkai“. Tai itin patrauklus projektas, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, o šiais metais prisidėjo ir Šilutės rajono savivaldybė.

Stovykloje dalyviai kasmet susipažįsta su pačiomis netikėčiausiomis lėlių teatro gudrybėmis ir atradimais.
Visos dienos stovyklautojams buvo puiki patirtis, kurią padėjo įgyti Vilniaus teatro „Lėlė“ aktoriai – lėlininkai: Karolis Algimantas Butvidas, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos magistrantas, Šarūnas Datenis, režisierius ir muzikos atlikėjas, bei kraštietis Imantas Precas, taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas.

Jų kūrybiniame krepšyje yra jau ir svarbių apdovanojimų – „Auksiniai scenos kryžiai“, sukurtas ne vienas lėlių teatro spektaklis vaikams ir jų tėveliams.

teatro stovykla_bibliotekoje_leleIMG_4685Aktoriai stovyklautojams papasakojo apie lėlių teatrą ir pagrindinį aktoriaus instrumentą – lėlę. Jos gali būti šešėlinės, stalinės, planšetinės, pirštukinės, marionetės, sukurtos pačiomis įvairiausiomis technikomis, panaudojant 3 D elementus, kt.

Stovyklautojai mokėsi kūno tempimo, atsipalaidavimo, dėmesio koncentravimo, greičio ir erdvės pajautimo bei kitų pratimų, be kurių nė vienas teatro aktorius negali žengti į sceną. Jaunieji teatro meno mėgėjai žaisdami mokėsi pažinti ir valdyti kūno judesius, koordinaciją, veido išraišką ir mimiką, sutelkti dėmesį ir dar daug įdomių dalykų, žinomų aktoriams. Taip vadovai dalyvius išmokė pajusti erdvę, sceną ir rasti joje vietą. Kūno trenažų užsiėmimai vyko Šilutės Vydūno gimnazijoje, kurioje yra mokęsis vienas iš stovyklos vadovų, lėlininkas Imantas Precas.

Ne iš karto viskas pavykdavo, tačiau kasdien jautėsi pažanga, dalyviai tapo drąsesni, kūrybingesni.

Stovyklautojų Ugnės, Norberto, Luko ir Nomedos lėlė, sukurta iš specialaus popieriaus, jų rankose tarsi atgijo ir atliko keletą populiarių Maiklo Džeksono kūrinių. Ši lėlė buvo artistiška, įdomi, šokanti, bendraujanti su publika.

Miglės komandos sukurtas personažas – gyvatė pasirodymo metu švietė neonine spalva ir romantiškai sklandė padebesiais, visai neatskleisdama pasalūniškų bruožų.

Stovyklautoja Rusnė kasmet atvyksta iš Airijos aplankyti senelių ir dalyvauti stovykloje. Svečioje šalyje ji mokosi lietuvių gimnazijoje, lanko baleto studiją, o laisvu laiku gilina ispanų kalbos žinias. Šiais metais jai draugiją palaikė ir jos jaunesnioji sesutė Guostė. Stovykla „Mažieji genijai – menininkai“ mergaitėms sudaro galimybę su savo bendraamžiais bendrauti gimtąja kalba.

Finalinis pasirodymas scenoje – itin atsakingas. Visi stovyklos dalyviai labai jo laukė, stengėsi atlikti vaidmenis kuo geriau. Tad ir šį kartą jaudulio jausmas buvo stiprus – juk jaunųjų aktorių sukurtą teatro magiją stebėjo tėveliai, artimieji, draugai.

Projekto vykdytojai nuoširdžiai dėkoja už pagalbą Vydūno gimnazijos direktorei Marinai Stirbienei, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorei Jūratei Pancerovai, kultūrinės veiklos vadybininkei Violetai Katauskienei, garso inžinieriui Algirdui Skripkauskui, elektrikui – scenos apšvietėjui Vladimirui Pancerovui, aptarnaujančiam personalui.