Biblioteka kvietė moksleivius tapti jaunaisiais žurnalistais

 JIT pristatymas M. Jankaus mokyklos mokiniams 013Pastarosiomis savaitėmis Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje šurmuliavo jaunimas. Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistams ir Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniams buvo pristatytas Jaunimo informavimo taškas (JIT) ir jaunųjų žurnalistų tinklas „Žinau viską“.

Specialiai jaunimui skirtoje erdvėje jaunuoliai gali rasti aktualių informacinių leidinių, kurie nuolat atnaujinami. Jiems taip pat paruošta kompiuterizuota darbo vieta, suteikianti galimybę rasti reikiamą informaciją duomenų bazėse, kurios paprastai nėra prieinamos naudojantis internetu namuose. Pagrindinis JIT tikslas – padėti jaunimui susiorientuoti visose gyvenimo srityse ir, pateikus kokybišką informaciją, skatinti savarankišką sprendimų priėmimą.

Mokiniams pristatytas jaunųjų žurnalistų tinklas „Žinau viską“ – tai 14-29 metų žmonėms pritaikytas formatas, buriantis jaunuosius žurnalistus ar tiesiog idėjų kupinus žmones, turinčius savo nuomonę ir nebijančius jos išsakyti. Prie tinklo kviečiami prisijungti tie, kurių geriausias draugas – rašiklis ir užrašų knygutė, kurie nepaleidžia fotoaparato ar filmavimo kameros iš rankų ir mėgsta įamžinti aplink vykstantį veiksmą. Tai proga iniciatyviems ir kūrybingiems žmonėms įgyti komunikavimo įgūdžių, žurnalistinės patirties, išmokti kurti ir skleisi aktualią jaunimui informaciją, tobulėti pasirinktoje srityje.

Džiugu, kad iš didelio būrio bibliotekoje apsilankiusio jaunimo atsirado tokių, kurie susidomėjo šia veikla ir užsiregistravo svetainėje www.zinauviska.lt.  Tapę jaunaisiais žurnalistais, jie savo straipsniais, nuotraukomis ar filmuotais reportažais pristatys Pamario krašto jaunimo aktualijas ir jiems rūpimus klausimus.