Bibliotekininkai pristatė savo patirtį Rumunijoje

biblioteka rumunijojeĮ Brašovą (Rumunija) dalyvauti Džordžo Baritiu apskrities viešosios bibliotekos rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Atvira biblioteka“ išvyko F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aldona Norbutienė ir bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Kolegų rumunų bibliotekininkų kvietimu, šilutiškės bibliotekininkės kartu su JAV, Vokietijos, Italijos ir kitų užsienio valstybių bibliotekininkais anglų kalba skaitys pranešimą „Inovatyvus skaitymo skatinimas: edukaciniai renginiai Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos pavyzdžiu (Lietuva)“.

Praėjusiais metais pasirašytos partnerystės sutarties tarp Šilutės F.Bajoraičio ir Brašovo (Rumunija) Dž.Baritiu bibliotekų pagrindu, šilutiškių kelionę finansavo Kultūros rėmimo fondas (Vilnius), nakvynę ir maitinimą – kviečiančioji pusė.

Su kolegomis iš saulėtojo Brašovo šilutiškių bibliotekininkų dalykinio bendradarbiavimo ryšiai užsimezgė 2010 metais, kai Kultūros ministerija finansavo F.Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistų kelionę į Brašovą, vykdant projektą „Lietuviškos knygos ir rašto gyvasties ženklai“. Tąkart viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė ir Informacijos skyriaus vedėja Laima Dumšienė Dž.Baritiu bibliotekoje pristatė parodą „Šilutės knyga ir knygininkai 1990-2010“, kurioje eksponuoti per pastarąjį dvidešimtmetį Šilutės ir su Šilutės kraštu susijusių autorių leidiniai bei elektroninė jų versija, dalyvauta paveldosauginėje minikonferencijoje „Paveldo knyga ir rankraštynas bibliotekose“, susipažinta su Brašovo apskrities bibliotekų edukacine veikla ir pristatyti sėkmingiausi šilutiškių edukaciniai projektai.

Pernai trys bibliotekininkai brašoviečiai lankėsi Pamaryje, kur kartu su F.Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistais vedė teminius mokomuosius tarpžinybinius seminarus „Šiandieninė biblioteka: iššūkiai ir realijos“ Šilutės regiono bibliotekininkams, nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms, atskiroms bibliotekų paslaugų vartotojų grupėms. Rumunai taip pat lankėsi kaimiškose Pamario krašto bibliotekose.

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.