Bibliotekininkai tęsia bičiulystę su latviais

biblioteka ir bauskeŠilutės miesto šventės dieną šilutiškiai bibliotekininkai uždarė čia veikusią tapybos plenero parodą „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant“, kuri neseniai iškilmingai išlydėta į Bauskės centrinę biblioteką bei Bauskės kraštotyros ir meno muziejų (Latvija).

Į bibliotekos bičiulių latvių rankas eksponavimui iškeliavo 28 tapybos darbai, juos priimti atvyko Bauskės centrinės bibliotekos atstovai.

Po plenero ši paroda jau įveikė nemažą kelio dalį. 2011 m rugpjūčio mėn. ji atidaryta Kaliningrado istorijos ir meno muziejuje, vėliau pristatyta ir eksponuota Klaipėdoje, Vilniuje, Suomijoje, gegužę – Šilutėje, birželį – Latvijoje.

Per parodos uždarymą vietos muziejuje jo vadovė Baiba Šulce šilutiškiams dėkojo už bičiulystę ir apsikeitimą kultūros renginiais. Prie jos sveikinimų prisidėjo čia gimusi ir baigusi mokslus Bauskės lietuvių kultūros bendruomenės „Astra“ pirmininkė Danutė Slavinska. Pasak jos, šiandien Bauskėje likę apie 1500 aktyviai kultūrinėje veikloje dalyvaujančių lietuvių. Ji pati nuo mažens aktyviai dalyvauja Bauskės lietuvių kultūros bendruomenės veikloje, todėl pasidžiaugė galimybe susitikti su savo kraštiečiais. Šilutiškiai susitiko su Bauskės miesto meru Raičiu Abelnieku.

Šilutiškis renginių vedėjas Marijus Budraitis Bauskėje savo kūryba džiugino susirinkusiuosius jau ketvirtą kartą. Marijus skaitė savo kūrybą iš naujo ciklo, kuris skirtas kiekvienai lietuviškos abėcėlės raidei.

Bauskės kraštotyros ir meno muziejaus mokslinis bendradarbis Aigars Urtans, vilkintis tautiniais latvių rūbais, iškilmingai perdavė Dalios Skridailaitės tapytą paveikslą „Tolminkiemis“ šių eilučių autorei, kuri taip pat buvo pasipuošusi lietuvininkės rūbais. Po šio simbolinio parodos perdavimo susirinkusieji pakviesti paklausyti Bauskės lietuvių kultūros bendruomenės atliekamų lietuvių liaudies dainų.