Bibliotekininkė taps jaunimo savanorių mentore

es bibliotekininke mentoreŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka 2013-2015 metais dalyvauja VšĮ „Užsienio kalbų mokymo centro“, Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir kitų partnerių projekte „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra per savanoriškos veiklos stiprinimą bibliotekose: „Bibliotekos jaunimui“.

Projektu siekiama organizuoti savanorišką jaunimo veiklą Lietuvos bibliotekose bei plėtoti kultūrinį ir pilietiškumo ugdymą. Bus organizuojamos savanoriškos veiklos praktikos bibliotekų veiklos baruose, o į savanoriškos veiklos praktikas įtraukiamas jaunimas, nedalyvaujantis darbo rinkoje.

Projektą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei Europos socialinio fondo agentūra iš 2007-2013 m. ES stuktūrinės paramos laikotarpio.

Projektui skirtas 849,8 tūkst. Lt finansavimas, iš jo ES dalis – beveik 722,35 tūkst. Lt.

Projekto vykdymui atrinkta 40 mentorių iš Lietuvos viešųjų bibliotekų, kurie burs vietos savanorius, ves jiems praktiką savo bibliotekoje.

Džiaugiamės, kad į šių mentorių grupę pateko ir mūsų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Ingrida Zakaraitė, kuri jau vyko į pirmuosius mokymus Anykščiuose.

Mokymai apėmė ne tik savanoriško darbo organizavimo aspektus, bet ir neformaliojo ugdymo, darbo komandoje organizavimo, konfliktų valdymo ir bendravimo psichologijos klausimus. Paskaitas vedė kompetentingos lektorės, turinčios ilgametę savanorio ir savanoriškos veiklos organizavimo patirtį.

Mokymų metu pristatytas projektas ir būsimos veiklos – bibliotekose planuojamos įgyvendinti penkios savanoriškos veiklos programų temos: kraštotyra (organizuojama vasaros stovyklos forma), renginių ir parodų organizavimas bibliotekoje, garsiniai skaitymai lankytojams, vaikų užimtumo organizavimas bei 3D modeliavimas informacinių technologijų pagalba.

Viena iš šių programų 2014 m. bus vykdoma ir Šilutėje. Pagal šį projektą savanoriais galės tapti nedirbantis ir nesimokantis jaunimas nuo 18 iki 29 ES logo su trim fondais spalvotas copymetų.Projekto įgyvendinimas leis praturtinti biblioteką bendruomenei naudinga, įdomia veikla, suteiks savanoriams galimybę atrasti save, lavinti turimus gabumus ir puikiai leisti laiką su bendraminčiais.