Bibliotekoje – „Diena su augintiniu“

gyvunau biblioteka2Ar dažnai pasitaiko į viešąją įstaigą ateiti su augintiniu? Ne? O Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vieną dieną kiekvienas atėjęs su augintiniu buvo priimtas kaip svarbiausias svečias. Tądien vaikai, suaugusieji ir jų augintiniai dalyvavo popietėje, skirtoje jų mylimiems augintiniams. Popietės tikslas – parodyti visiems susirinkusiems, jog įsigyti gyvūną yra paprasta, o juo rūpintis yra ne tik nelengva, bet ir nepigu.

Daugelio žmonių gyvenime svarbią vietą užima jų augintiniai. Neveltui sakoma, kad apie žmogaus širdį galima spręsti pagal tai, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Tad į susitikimą pakviesti mielai atvyko ir VšĮ „Šilutės beglobiai“ savanoriai su direktore Rimute Vismantiene. Savanorė ir internetinės svetainės puslapio administratorė Ugnė Bertašiūtė papasakojo apie jai mielą, bet nelengvą darbą gyvūnų prieglaudoje, jos sveikus ir suluošintus gyventojus, įstaigos tikslus. Buvo įdomu paklausyti, kaip gyvūnėliai atsirado prieglaudoje, kaip vardai jiems išrenkami pagal suradimo vietą. Savanorių atsivežti kačiukai pradžiugino jaunuosius popietės dalyvius, kiekvienas turėjo progą paglostyti juos ir pasidalinti savo šiluma bei meile.

gyvunai bibliotekaRenginyje buvo galima išvysti ir porą parodose dalyvaujančių šunų. Vega Kiaulakienė atvyko su vokiečių mažąja špice Leila, kuri yra Lietuvos jaunių čempionė. Rasa Kontrimienė atkeliavo su mopsu Angelitu – Lietuvos ir Latvijos jaunimo čempionu, Lietuvos suaugusiųjų čempionu. Abu šuniukai atrodė nepriekaištingai prižiūrėti ir mylimi.

Šilta buvo ne tik lauke, bet ir visų širdyse. Mintimis ir prisiminimais visi mielai dalijosi vieni su kitais. Ponia Elena pasidalino savo patirtimi apie priglaustus kitų nemylėtus gyvūnėlius, apie jų teikiamus džiaugsmus ir vargus. Tikriausiai ne tik susirinkusiems popietės dalyviams, bet ir Norui, Keksui, Leilai, Angelitui, Kaštoniui bei daugeliui kitų keturkojų šis susitikimas patiko.