Bibliotekoje – jaunieji skaitytojai su augintiniais

augintinis1Liepos 25-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kiemelyje susirinko šeimos su savo keturkojais augintiniais. Gyvūnai mums suteikia neišsenkančias meilės atsargas. Namuose, kuriuose yra gyvūnas, vyksta nuolatinis keitimasis švelnumu, meile, rūpesčiu, o vaikas tampa to liudininku ir dalimi. Rūpindamasis šuniuku, kačiuku ar žiurkėnu jis išmoksta rūpintis kitu, jausti pareigą ir atsakomybę. Šeimose, kuriose auga tik vienas vaikas, gyvūnas padeda suprasti, kad dėmesiu ir globa reikia dalintis.

Buvo šuniukų, kačiukų, žiurkėnų

Dažnai girdime, jog auginti namuose gyvūną nėra vietos, jog bus pernelyg daug išlaidų. Bet galima rasti alternatyvų – vaikui iš pradžių pasiūlyti pabandyti auginti žuvelę, galinčią gyventi ir nedideliame akvariume. Jos priežiūra minimali, maistas irgi nebrangus.

Popietės metu dalyviai, sukritę ant žolės su savo augintiniais, susipažino vieni su kitais. Visi norėjo paglostyti Godos atsivestą beveik 14 metų kilmingą anglų pointerį Pikolą, kuris, nors ir įspūdingo dydžio, bet atrodė švelnus, mielas ir draugiškas, leidosi glostomas. Nenustygo vietoje, energingai viskuo domėjosi ir spanielių veislės šuo Lordas. Dvi mažosios damutės – jorkšyro terjerė Žiužė ir rusų toiterjerė Nimfa – ramiai visus stebėjo ant šeimininkų rankų.
augintinis3
Šunų kompanijoje buvo ir katė. Ją atsinešė mama, atėjusi į renginį su trimis vaikučiais. Moteris pasakojo, kad katytė pati susirado jų šeimą, ją vaikai rado netoli namų, ji buvo tokia mažytė, jog teko maitinti švirkštu. Katinėlis greit sustiprėjo. Dabar beveik metų augintinis, kurį vaikai praminė Mažyliu, yra sočiai maitinamas ir labai mylimas.

Mažiausi ir judriausi bibliotekos keturkojai svečiai buvo du žiurkėnai: baltasis Karalius ir pilkasis Watashi (japonų kalba tai reiškia „aš“). Džiugu girdėti, kad vaikai atsakingai patys maitina ir tvarko savo augintinių narvelius.

Visi, kurie atėjo be gyvūnėlio, turėjo progą pasidžiaugti kitų atsivestais augintiniais, sužinoti, kokios priežiūros jiems reikia. Dėkojame tėveliams ir vaikams, kurie tą popietę atvyko pabendrauti ir pasidžiaugti keturkojais draugais. Sakoma, kad apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais.

Vyksta daug įvairių veiklų

Primename, kad Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visą vasarą vyksta užsiėmimai su bepilotėmis skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką. Liepos 25-ąją bibliotekos kiemelyje vyko bepiločių skraidyklių užsiėmimas, kurį vedė bibliotekininkas Ovidijus Normantas. Vaikai linksmai ir įdomiai praleido laiką bei susipažino su naujomis technologijomis. Džiugu buvo matyti besišypsančius vaikų veidus įgijus naujos patirties. Dronų užsiėmimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį 15.00 val. (esant tinkamoms oro sąlygoms).

Bibliotekoje toliau vykdoma LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojama iniciatyva „Atverk duris vasarai“, kurioje bibliotekininkai dalyvauja jau ketvirtus metus. Akcijos metu vaikams siūloma įvairių veiklų bei smagių kūrybinių užsiėmimų.

Informaciją apie visas veiklas, vaikams organizuojamas Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, galima rasti interneto puslapyje www.silutevb.lt arba teirautis telefonu (8 441) 78 218.