Bibliotekoje: karčema, nauja knyga, geriausios darbuotojos ir seimūnų pažadai

metu bibliotek seimaPenktadienis per rajoną nuskardėjo kasmetine bibliotekininkų švente – jau 15-tuoju geriausio praėjusių metų bibliotekininko pagerbimu. Šiemet ši šventė sutapo ir su kitais gražiais sumanymais bei pasiekimais.

Likus vos valandai iki tradicinio geriausių metų bibliotekininko paskelbimo, Šilutės knygos namai sukvietė knygmylius šilutiškius į dar vieno savo kūdikio – ką tik išleistos knygos „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“ pristatymą.

Be to, bibliotekininkai šiemet pagerbė ne tik „pačią pačiausią“ savo kolegę Reginą Juškienę, bet ir tris respublikinį pripažinimą pelniusias, dar vieną rajono Savivaldybės įvertinimo sulaukusią bibliotekininkes bei dar tris šilutiškius – artimiausius bibliotekai žmones.

Tad penktadienio popietę Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje netrūko pripažinimo, apdovanojimų ir gėlių.

Knyga informuoja apie bibliotekos turtus

Naujos knygos apie Šilutės biblioteką idėjos autorė – šių namų vadovė Dalia Užpelkienė. O ji tikino, jog pagrindinė „darbininkė“ šį kartą buvo Virginija Veiverienė – tai jai teko didžiausiais darbas atrenkant dokumentus, vertus sudėti į šį leidinį. Knygos sudarytoją direktorė pavadino unikaliu ir retos kantrybės žmogumi, kuriuo biblioteka turi didžiuotis.

Išskirtinė direktorės padėka skirta ir Laimai Dumšienei, turinčiai retą sugebėjimą „išblusinėti“ tekstą ir daug prisidėjusiai išleidžiant naująją knygą.
metu bibliotek
Šio leidinio tikslas – atverti Knygos muziejaus, bibliotekoje gyvuojančio jau daugiau nei 20 metų, fondus, parodyti dokumentus, kurie čia saugomi. Leidinyje nėra daug teksto, bet yra nemažai vaizdų, iliustracijų. Bet kokiu atveju, tai vertinga ir reikalinga knyga, kuri neabejotinai suras savo skaitytoją.

„Bibliotekos misija – kaupti ir saugoti dokumentus, bet jeigu jų neatskleisime skaitytojui, tikroji jų reikšmė bus sunaikinta“, – sakė V.Veiverienė. Tokia nuostata ir tapo akstinu šiam leidiniui.

Tiesa, anot V.Veiverienės, į leidinį pateko tik menka dalelė bibliotekoje saugomų dokumentų – religinio ir pasaulietinio turinio, ekslibrisų, ilgametės Šilutės bibliotekos bičiulės Ievos Labutytės kūrinių. O iš bene 400 atsiliepimų apie mūsų miesto knygos namus teko atrinkti vos 11 žymių krašto veikėjų įrašų.

Savo nuomonę apie naują leidinį išsakę šilutiškiai Anatolijus Žibaitis, Algis Navickas ir Saulius Sodonis akcentavo, kad perskaičius jį užplūdo pasididžiavimas, jog mūsų biblioteka tokia turtinga. Kartu, anot A.Žibaičio, tai naujiena tiems, kurie mano, kad biblioteka – tik knygų saugykla: dabar jie įsitikins, jog tai dar ir kultūros bei istorijos paveldo lobynas.

Pastebėta ir knygos estetika, kas šiandienos skaitytojui jau yra aktualu, jos spalvų dermė, o bibliotekininkams linkėta leisti knygas ir toliau.

Už visus – ir bibliotekininkus, ir šilutiškius – pasidžiaugė leidyklos vadovas Saulius Jokužis. O direktorė D.Užpelkienė, pastebėjusi, jog bibliotekininkai jau dabar mato „kai ką, kas yra ne taip“, pažadėjo jau spalį spaustuvėn atiduoti kitą leidinį – „Lietuvininkų tarmės žodyną“.

Dėkota viešiausiems, sumaniausiems, išradingiausiems

Į bibliotekos palėpę sunkiai tilpo visi, atvykę į kasmetinę geriausio bibliotekininko pagerbimo šventę. Idėjų nepristingantys bibliotekininkai šį kartą čia įrengė stilizuotą karčemą, o svečius pasitiko jos šeimininkės Sandra Jablonskienė ir Vita Gerulienė.

Svečiai pamatė filmuotą medžiagą apie biliotekininkų metus: renginius, keliones, konferencijas, poilsį. Iš jos aiškėjo, kad Šilutės bibliotekos darbuotojai yra patys viešiausi, europietiški, idealistai, ištikimi, optimistai, tolerantiški, linksmi ir t.t. ir pan. „Mes greitai dirbam, dirbam, dirbam… Ir kartais iš to išeina visai neblogi rezultatai“, – pasidžiaugė „šinkorkos“.

metu bibliotek stasiulieneTaip bedirbdami bibliotekininkai laimėjo geriausio pernykščio Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyriaus vardą.

Rajono merė Daiva Žebelienė dėkojo bibliotekininkams už sumanumą ir išradingumą. Ji pasidžiaugė, kad Šilutės bibliotekai pernai buvo suteiktas Viešiausios bibliotekos titulas ir įteikta Prezidentės padėka už akciją „Knygų Kalėdos“.

Geriausiųjų, ypač rajono kultūrinį gyvenimą turtinančių bibliotekininkių tądien priskaičiuota ne viena. Degučių bibliotekininkei Elenai Dragūnienei įteikta Seimo pirmininko padėka, M.Mažvydo bibliotekos vadovų padėkos raštas skirtas Bronei Paldauskienei, daug metų dirbančiai Vainute, Lietuvos bibliotekininkų draugijos padėka – traksėdiškei Vidai Paldauskienei.

Beje, būtent V.Paldauskienė laimėjo ir šiemetinę Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės bibliotekos įsteigtą „Jonvabalio“ nominaciją, o apdovanojimą ji atsiims šiandien Vilniuje.

Savivaldybės administracijos padėka už pernykščių metų rezultatus įteikta Šilutėje dirbančiai bibliotekininkei Virginijai Degutienei.

Anot „šinkorkos“ Sandros, visos šios moterys „priimtos į šinkorkų būrį ir jau padarytos supermergaitėmis“.

R.Juškienė – „Metų bibliotekininkė“

Visas tas „supermergaites“ nugalėjo saugiškė Regina Juškienė. Tą įrodė ir filmuota medžiaga, kurioje savo pastebėjimais apie bibliotekininkės darbą ir jos reikalingumą Saugų žmonėms kalbėjo vietiniai: seniūnė Anastazija Oželytė ir seniūnijos raštvedė Violeta Astrauskienė, mokyklos vadovė Jurgita Lidžiuvienė, saugiškis, rajono tarybos narys Saulius Vytuvis, pedagogas ir renginių vedėjas Vytautas Laurinavičius, pedagogė Irena Rimkuvienė. Jie sakė, jog tai labai darbšti, pareiginga ir iniciatyvi moteris, kuri bibliotekoje ypač dažnai organizuoja renginius, susitikimus, tad ji ne tik savo tiesioginį darbą dirba, o jos veikla bendruomenėje yra itin ryški.

Be to, R.Juškienė yra Saugų seniūnaitė. Pasak saugiškių, ji siekia bendradarbiavimo ir sugeba bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, stengiasi visiems padėti.

Tad 2011-ųjų geriausia bibliotekininkė S.Jablonskienė pereinamąjį prizą perdavė 2012-ųjų geriausiajai R.Juškienei.

Dėkojo už naujas patalpas

„Pagaliau atėjo šventė ir į mūsų kaimą“, – džiūgavo gėlių puokštę savo bibliotekininkei teikdamas saugiškis V.Laurinavičius.
Metų bibliotekininkę sveikino ir rajono bei seniūnijos vadovai, bendruomenės „Saugų artuma“ ansamblis, kuriame dainuoja ir pati R.Juškienė, kolegės, moksleiviai, gausus būrys artimųjų. Visi linkėjo neblėstančio kūrybiškumo ir dar ilgai jaustis reikalinga savo metu bibliotekininke 4skaitytojams.

Laureatė pirmiausia padėkojo rajono valdžiai už tai, kad pagaliau po daugelio metų galėjo persikelti į naujas jaukias bibliotekos patalpas. Jos padėkos sulaukė kone kiekvienas saugiškis, nes, anot jos, kiekvienas skaitytojas, ir mažas, ir senas, jau yra dovana jai.

Bibliotekininkų padėkos tądien įteiktos ir metų universaliausiam skaitytojui, veržliausiam žurnalistui bei dosniausiam bibliotekos rėmėjui. Jais tapo Vita Stasiulienė, Laima Putriuvienė bei Remigijus Baltutis.

„Bilioteka tai ne pastatas, ne knygos ir ne bibliotekininkai – tai viskas kartu“, – atsisveikindama su svečiais sakė, visus nuolat užeiti bibliotekon kviesdama direktorė D.Užpelkienė.

K.Komskis prižadėjo didesnius atlyginimus

Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė neslėpė, kad gera girdėti gerus atsiliepimus apie savų bibliotekininkų darbą. Ir čia pat, jos pačios žodžiais tariant, įrėmė savo mėlynas akis į svečią – Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį. Tai todėl, kad neseniai girdėjo, kaip Pagėgių krašto ūkininkas, paklaustas, kiek moka savo melžėjai, pasijuto nejaukiai ir atsakė, jog „teišgali nedaug mokėti – tik 2300 litų „ant popieriaus“…

„Kultūros darbuotojų atlyginimai daug labiau graudulingi“, – žodžių į vatą nevyniojo V.Griškevičienė.

K.Komskis pritarė, kad dėmesys kultūrai šiandien Lietuvoje itin mažas, ir neslepė žinantis, kad bibliotekininkams kyšių niekas neduoda. „Ekonomika auga ne taip sparčiai, kaip mes norėtume, bet atlyginimus peržiūrėsim ir tikrai pridėsim“, – žadėjo. Ir dar žodį „prižadu“ pabaigoje pridėjo.