Bibliotekoje – meno mūzų improvizacijos

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka pasitiko miesto gimtadienį su projekto „Meno mūzų improvizacijos“, skirto profesionalios kūrybos sklaidai, renginiais.

Į spektaklį susirinko gausus šilutiškių ir seniūnijų gyventojų būrys.

Gegužės 27 dieną vyko Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Kontrabosas“, sukurtas pagal vieno veiksmo vokiečių dramaturgo Patriko Suskindo (Patrick Süskind) pjesę (režisierius – Valentinas Masalskis). Tragikomiško, savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosininko monologą atliko aktorius Donatas Želvys. Įtaigi vaidyba, aktoriaus plastiškumas nepaliko salėje nusivylusių šiuo reginiu.

Iš Vilniaus atvyko aktoriai B. Ivanauskas ir A. Dubaka.

Šeštadienį, gegužės 29 dieną, vietos bendruomenės nariai bibliotekos Vasaros kiemelyje susipažino su aktoriais Baliu Ivanausku ir Artūru Dubaka, atvykusiais iš Vilniaus. Renginio dalyviai išvydo kiek neįprastą programą „Vakaras P“. Vaikinai atliko poezijos, muzikos vaidybines interpretacijas, vyko kažkas tarp stand-up‘o ir dar kažko, sukurto pagal Gintaro Grajausko kūrybą. Tai buvo veržlus, jaunatviškas ir kiek netikėtai visus šokiravęs pasirodymas. Reikia paminėti, jog ir pats poetas G. Grajauskas stebėjo programą, o po renginio bendravo su aktoriais. Vasaros kiemelio ramybę sujaukė įžūliai šiuolaikiškas ramybės drumstėjų performansas. Ne veltui pabaigoje nuskambėjo retorinis atlikėjų klausimas „Na ir ką aš čia tokio dabar norėjau pasakyti?“

Projektą „Meno mūzų improvizacijos“ finansavo Lietuvos kultūros taryba, dalinį finansavimą skyrė Šilutės rajono savivaldybė.