Bibliotekoje moksleiviai kūrė knygos ženklus

exlibris kuria vaikaiŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje moksleiviai susirinko į edukacinį kūrybinį „Grafikos kūrimo stovyklos – studijos“ užsiėmimą. Jo metu Vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojas Andrius Sirtautas mokė kurti ekslibrisus.

Dalyviai supažindinti su grafikos meno subtilybėmis, atlikimo būdais, knygos ženklo – ekslibriso – kūrimu. Susirinkusieji kūrė ekslibrisus naudodami tradicinę lino raižymo techniką. Jiems pademonstruota, kaip taisyklingai išraižyti kūrinį, kaip laikyti įrankius, kad geriau sektųsi darbas, kaip taisyklingai raižyti žodį, nes kuriant ekslibrisą raides reikia rašyti atvirkščiai – iš dešinės į kairę, kad atspausdinus būtų galima teisingai perskaityti žodį.

Išklausę teorinę dalį moksleiviai ėmėsi kurti savo sugalvotus kūrinius, kuriuose reikėjo įrašyti žodį “exlibris”. Darbuose turėjo atsispindėti dalyvio asmenybė. Viena dalyvė nusprendė išraižyti išmanųjį telefoną, kita – ausines, nes labai mėgsta klausytis muzikos, bet dauguma sugalvojo įamžinti knygą, nes dažnai lankosi bibliotekoje.

Darbelį buvo leista patiems padengti tušu bei per specialų rankinį spaustuvą jį atsispausdinti. Nors sukant aparatą reikėjo nemažai jėgos, tačiau jaunieji kūrėjai varžėsi, kas daugiau ir greičiau atsispausdins savo darbų. Atmosfera tapo žaisminga, o pasibaigus užsiėmimui visi skirstėsi nešini pačių sukurtais darbeliais bei džiaugėsi įgytomis grafikos meno teorinėmis ir praktinėmis žiniomis.

Ekslibrisai bus panaudoti kuriant bibliotekos reklaminę atributiką: skirtukus, kvietimus, kalendorius, iliustracijas. Pasibaigus visiems numatytiems stovyklos užsiėmimams planuojama surengti keliaujančią sukurtų darbų parodą.

Šiemet bus surengta ir daugiau edukacinių kūrybinių „Grafikos kūrimo stovyklos – studijos“ užsiėmimų bibliotekos filialuose. Vilkyčiuose, Žemaičių Naumiestyje, Rusnėje užsiėmimai vyks spalį ir lapkritį, juose kviečiami dalyvauti Pamario vaikai nuo 12 metų, jaunimas ir net suaugusieji. Kviečiame nepraleisti unikalios galimybės sukurti asmeninį ekslibrisą ar kitą mažosios grafikos kūrinį.